Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Середа. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Середа. Що важливого?

????

⚜️Генсек ООН закликав дати білорусам можливість скористатися їх громадянськими свободами та політичними правами: Речник Генсекретаря ООН

⚜️В ООН закликають владу Білорусі до діалогу: Репресії – не відповідь
В ООН закликають владу Білорусі та народ до діалогу, оскільки репресії – це не відповідь.

За даними Секретаріату ВООЗ, станом на 16 серпня 2020 р. у світі офіційно зафіксовано 21 294 845 підтверджених випадків захворювання на COVID-19 . Станом на 16 серпня 2020 р. ВООЗ зафіксувала 761 779 смертей (+5985) у країнах світу.

11 серпня Європейське регіональне бюро (ЄРБ) Організації опублікувало відомості щодо результатів візиту експертів ВООЗ до Азербайджану https://bit.ly/3aA4nvv

13 серпня Організація опублікувала останні дані Спільної програми ВOОЗ/ЮНІСЕФ з моніторингу, згідно з якими у 2019 р. 43% шкіл у світі не мали в наявності базового обладнання для миття рук з милом, без чого безпечна робота шкільних закладів у розпал пандемії COVID-19 неможлива https://bit.ly/3143uZ0

Цього ж дня ЄРБ ВООЗ повідомило, що, незважаючи на пандемію COVID-19, країни, спільно з Організацією, продовжують процес підтвердження ліквідації кору та краснухи у регіоні. Зокрема, більшість держав ЄРБ надали відповідні звітні матеріали на розгляд незалежній Європейській регіональній комісії з верифікації елімінації кору і краснухи https://bit.ly/3h9ouDd

13 серпня Організацією було оновлено тимчасові рекомендації щодо домашнього догляду за пацієнтами з підозрою або підтвердженими випадками захворювання на COVID-19 та виявлення їх контактів https://bit.ly/3256bbY

14 серпня ВООЗ розмістила каталог продукції глобальної системи постачання у зв’язку з COVID-19 з оновленими даними щодо переліку медичних товарів, включаючи засоби особистого захисту, медичне обладнання, медичні витратні матеріали, предмети одноразового використання, лабораторне та тестове обладнання тощо, які наявні на Порталі системи постачання у зв’язку з COVID-19 https://bit.ly/2EcTm7u

⚜️Ексспівробітника КДБ підозрюють в участі у «самообороні Криму» – Нацполіція

????

⚜️Сенат США завершив розслідування щодо втручання Росії. Українець Килимник “міг бути причетним до хакерських атак ГРУ та зливів інформації”
У звіті Сенату Килимника вперше називають “офіцером російської розвідки”

Українець Костянтин Килимник є офіцером російської розвідки, який допомагав Манафорту “спростувати докази того, що Росія втручалась в американські вибори 2016 року”. Він також “міг бути причетним до хакерських атак ГРУ та зливів інформації”, щоб вплинути на вибори у США. Про це йдеться у звіті Комітету з розвідки Сенату США про російське втручання в американські вибори 2016 року. Цей документ обсягом у 950 сторінок, де йдеться про “загрози і вразливості контррозвідки” під час передвиборчої кампанії, завершує довготривале розслідування, яке Сенат розпочав ще у січні 2017-го.

У звіті немає висновку щодо того, чи кампанія Трампа була причетна до скоординованої змови з російським урядом
Законодавці виявили, що російський уряд провів масштабну кампанію з метою вплинути на президентські вибори у США 2016 року, щоб допомогти Дональду Трампу стати президентом. Відповідно до звіту, деякі особи із числа радників пана Трампа були готові допомогти уряду іншої країни.

У звіті немає висновку щодо того, чи кампанія Трампа була причетна до скоординованої змови з російським урядом. Втім документ містить чимало доказів про контакти радників кампанії Трампа і людей причетних до Кремля. Серед них – колишній керівник кампанії Трампа Пол Манафорт, а також Костянтин Килимник – особа з українським та російським громадянством.

У звіті Сенату Килимника вперше називають “офіцером російської розвідки”. Раніше у розслідуванні спецпрокурора Мюллера його вважали особою, що має зв’язки з російською розвідкою.

“Манафорт найняв та надзвичайно близько співпрацював з росіянином Костянтином Килимником. Килимник є офіцером російської розвідки”, – йдеться у звіті сенаторів.

У додатку демократів також йдеться, що слідчі виявили інформацію про можливу причетність Килимника до основних російських операцій із втручання у вибори
“Починаючи з 2016 року Манафорт працював з Килимником щодо плану, який мав на меті спростувати докази того, що Росія втручалась у вибори 2016 року”, – підсумовують американські законодавці.

Сенатори від Демократичної партії прикріпили до звіту власник додаток, де вказують, що пан Манафорт обговорював стратегію кампанії Трампа та ділився із внутрішньопартійною соціологічною інформацією з Килимником, а пізніше неодноразово брехав про свої дії слідчим у справі.

“І це відбувалось під час операції російської розвідки з метою допомогти Трампу”, – зауважили сенатори від Демократичної партії.

У додатку демократів також йдеться, що слідчі виявили інформацію про можливу причетність Килимника до основних російських операцій із втручання у вибори, які здійснювало Головне розвідувальне управління Росії (ГРУ).

“Комітет має інформацію, яка свідчить про те, що офіцер російської розвідки, з яким Манафорт мав довготривалі відносини, міг бути причетним до хакерських атак ГРУ та зливів інформації, спрямовані на вибори у США 2016 року. Так виглядає змова”, – йдеться у додатку сенаторів-демократів Гейнріча, Фейнстін, Вайдена, Гарріс та Беннета у завершальному звіті про російське розслідування.

Комітет має інформацію, яка свідчить про те, що офіцер російської розвідки, з яким Манафорт мав довготривалі відносини, міг бути причетним до хакерських атак ГРУ
Загалом у звіті йдеться, що незвичний склад кампанії Трампа – куди входили друзі, довготривалі партнери та інші бізнесмени – “був привабливою мішенню для зовнішнього впливу, що створило відчутні вразливі місця контррозвідки”.

Сенатори також виявили, що дві особи, з якими 2016 року зустрілися у Вежі Трампа Пол Манафорт, Джеред Кушнер та старший син президента Дональд Трамп молодший, мали “надзвичайні зв’язки з російським урядом, зокрема з російською розвідкою”.

Сенатори виявили, що контакти Наталії Весельницької з російським урядом були “значно тісніші та хвилюючі, ніж те, що про неї відомо”.

Довідка: Костянтин Килимник має подвійне громадянство: російське та українське. Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що він пов’язаний з ГРУ Росії. Втім сам Килимник у 2017 році в інтерв’ю Радіо Свобода заперечував цю інформацію.

З 1995-го до 2005-го Килимник працював у московському відділенні Міжнародного республіканського інституту США.

За даними Радіо Свобода, в Україні Килимник керував київським офісом Манафорта з 2005 по 2015 роки.

Після обрання Віктора Януковича президентом України Килимник здебільшого працював в Адміністрації президента, де допомагав Манафорту.

⚜️Міська влада Києва почала змінювати таблички на вулиці Джона Маккейна. Вулицю перейменували на честь американського сенатора ще 2 роки тому, одразу після його смерті, але лише тепер на будинках з’явилися відповідні знаки.

⚜️«Дозвольте мені бути чесною і зрозумілою». Мішель Обама жорстко розкритикувала Трампа у своїй яскравій промові на з’їзді демократів
Колишня перша леді США Мішель Обама розкритикувала чинного американського лідера Дональда Трампа і назвала його «неправильним» президентом.

Про це вона сказала під час свого виступу на з’їзді Демократичної партії, пише CNN.

«Дозвольте мені бути чесною і зрозумілою, наскільки це можливо. Дональд Трамп — неправильний президент для нашої країни. У нього було більш ніж достатньо часу, щоб довести, що він може виконувати цю роботу, але він стрибнув вище голови. Він просто не може бути тим, хто потрібен нам», — сказала Обама.

Обама розкритикувала діяльність Трампа протягом чотирьох років його президентства, зокрема, його імміграційну політику і реакцію на протести проти расової несправедливості.

«Те, що ви президент, не змінює вас. Це показує, хто ви є. Президентські вибори теж можуть показати, хто ми. А чотири роки тому занадто багато людей вирішили, що їхні голоси не мають значення. Може, їм набридло», — зазначила екс-перша леді.

Обама також закликала підтримати на виборах президента США Джо Байдена.

«Якщо у нас є хоч якась надія покласти край цьому хаосу, ми повинні голосувати за Джо Байдена, як ніби від цього залежить наше життя», — резюмувала вона.

Вибори президента США заплановані на 3 листопада. Переможець повинен приступити до виконання обов’язків в січні 2021 року. Основними конкурентами вважаються демократ Джо Байден і діючий президент Дональд Трамп, який представляє Республіканську партію.

За результатами недавнього опитування від Монмутського університету, Джо Байден на виборах отримає 52%, а Дональд Трамп — 42%.

⚜️Посольство США закликає розслідувати спалення авто «Схем» та ймовірне прослуховування квартири Ткача

????

⚜️Посол України в Канаді Андрій Шевченко та Міністр малого бізнесу, просування експорту та міжнародної торгівлі Канади Мері Інг під час віртуальної зустрічі обговорили розвиток співпраці між ?? і  ?? бізнесом, підтримку малого і середнього бізнесу, просування експорту і створення для цього ще більше сприятливих умов.

Особливу увагу під час розмови приділили стану Угоди про вільну торгівлю між Україною і Канадою та подальшим крокам із її розширення на сферу послуг та інвестицій.
Embassy of Canada in Ukraine Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine
Mary Ng

⚜️Канада закликає до нових виборів у Білорусі – глава МЗС
Канада відмовляється визнавати офіційні результати президентських виборів, які відбулися 9 серпня у Білорусі.

⚜️Молодь діаспори закликає світ посилити тиск на владу РФ через переслідування українців в Росії
Світовий конгрес українських молодіжних організації (СКУМО) закликав міжнародну спільноту звернути увагу на порушення Росією прав національних меншин, зокрема на ситуацію з українськими громадами в Росії та рішення про ліквідацію Сибірського центру української культури «Сірий клин».

⚜️Христя Фріланд, яка донині була віцепрем’єром та міністром міжурядових справ в уряді Канади, отримає портфель міністра фінансів і стане першою жінкою на цій посаді.
Христя Фріланд, яка донині була віцепрем’єром та міністром міжурядових справ в уряді Канади, отримає портфель міністра фінансів і стане першою жінкою на цій посад…

????

⚜️В Україні з офіційним візитом перебуває делегація міністерства оборони Великої Британії на чолі з державним секретарем з питань оборони Великої Британії Беном Воллесом.
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у повідомленні Міноборони.

Основна мета візиту іноземних партнерів – демонстрація воєнно-політичної підтримки України, вивчення аспектів реалізації двосторонніх домовленостей у контексті розвитку українсько-британського співробітництва в оборонній сфері.

Передбачається, під час офіційної зустрічі делегацій сторони обговорять пріоритети оборонного співробітництва обох країн та актуальні питання, що становлять взаємовигідний інтерес.

Делегація міністерства оборони Великої Британії разом із представниками Міноборони вшанували пам’ять полеглих українських захисників, які загинули в бойових умовах, мужньо виконуючи військовий обов’язок під час проведення Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на сході України, та поклали квіти до Стели з Дзвоном Пам’яті.

Як зазначає Посольство Великої Британії в Україні, британські інструктори з 2015 року підготували понад 18 тис. військовослужбовців Збройних Сил України за програмою Orbital.

Наголошується, що процес підготовки є взаємовигідним, оскільки британські військові вивчають досвід українських колег.

У 2018 році Британія розширила поле діяльності місії та почала проводити навчання військовослужбовців українських ВМС та морських піхотинців. У 2019 році Британія продовжила роботу місії ще на три роки — до березня 2023 року.

⚜️

????

✅Голова української делегації в ПАРЄ заявила, що ініціює «Акт свободи Білорусі»

⚜️Міжнародна та Європейська федерації журналістів закликали розслідувати підпал авто «Схем» і можливе стеження за журналістом Ткачем

⚜️Російського шпигуна у Латвії засудили на 15 років
У Латвії суд за обвинуваченням у шпигунстві засудив на 15 років ув’язнення колишнього співробітника інформаційного центру міністерства внутрішніх справ Латвії Олега Бурака.

⚜️Макрон закликав Путіна сприяти діалогу для вирішення кризи в Білорусі

⚜️Меркель обговорила з Путіним ситуацію в Білорусі
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові у вівторок обговорила з президентом РФ Владіміром Путіним ситуацію в Білорусі.

⚜️Президент Євроради заявив Путіну, що кризу у Білорусі врегулює тільки діалог

⚜️Сейм Литви закликав не визнавати Лукашенка президентом Білорусі
Сейм Литви на позачерговій сесії ухвалив резолюцію, що закликає не визнавати результати виборів президента Білорусі і ввести санкції щодо посадових осіб цієї країни.

⚜️Уряд Естонії заявив про невизнання виборів у Білорусі
Кабінет міністрів Естонії заявив, що не визнає результати президентських виборів у Білорусі, що відбулися 9 серпня, а також виступає в підтримку білоруського громадянського суспільства та вільної преси.

⚜️Польща вже прийняла у себе перших біженців з Білорусі
Польща почала приймати перших політичних біженців з Білорусі і відкрила шлях для тих, хто відчуває себе в небезпеці через політичні переконання.

???

⚜️Закон “Про оборонні закупівлі” наближає законодавство України до правил, поширених у країнах-членах НАТО та ЄС, де толерантність до корупції є нульовою. Схвалений закон закладає підґрунтя для законодавчого регулювання ДОЗ та є першим, великим і необхідним кроком для змін в цій сфері
Про це заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді заявила в інтерв’ю інформаційному агентству Міністерства оборони України АрміяInform.

Закон “Про оборонні закупівлі” забезпечує відкритість процедур оборонних закупівель, суттєво підвищує прозорість їхнього планування, вводить дієвий демократичний цивільний контроль і нагляд”, – наголосила Світлана Панаіотіді.

⚜️НАТО не становить загрози для Білорусі – генсек
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав владу Білорусі дотримуватися основоположних прав своїх громадян.

???

⚜️Під 5,95% -6,85% річних / Україна залучить від Cargill кредит на 250 млн євро

⚜️У І півріччі 2020 року план доходів державного бюджету недовиконаний на 38 млрд грн, план видатків — на 51 млрд грн.

⚜️Міністерство фінансів України за підсумками аукціонів з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 18 серпня залучило до державного бюджету 2,5 млрд гривень в еквіваленті.

⚜️Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов обговорив з директором Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Арупом Банерджі перспективи співпраці щодо реалізації проєктів у сфері охорони здоров’я, боротьби з COVID-19 та створення умов для державно-приватного партнерства.

??⚙️

⚜️У Києві з’являться дві станції моніторингу повітря
Дві станції моніторингу повітря з’являться у Києві до кінця року.

⚜️У США засудили “необачну” пропозицію Путіна про віськову допомогу Лукашенку
Комітет у закордонних справах Палати представників Конгресу США засудив зроблену на тлі протестів у Білорусі заяву президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія готова надати Мінську допомогу, зокрема військову, “для забезпечення безпеки”.

⚜️Альтернатива Москві і Стамбулу. Бориспіль може стати хабом для DHL Express

⚜️Тепер для отримання відомостей з ЄДР в електронній формі не потрібно відвідувати державного реєстратора та банківську установу. Мін’юст оновив свій електронний сервіс і зараз потрібно лише ідентифікуватися, обрати вид запиту, ввести критерії пошуку та оплатити послугу.

Переваги нового ЄДР:

? Безоплатний пошук відомостей за даними відокремленого підрозділу юридичної особи;
? Внесення змін до відомостей про юридичну особу в один етап (без проведення технічних дій);
? Облік сімейних фермерських господарств та додаткова окрема ознака створення таких господарств;
? Автоматична актуалізація даних;
? Окремий блок для внесення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (зараз така інформація вноситься держреєстраторами в довільній формі);
? Електронний адресний довідник, який дозволяє обирати назви вулиць з автоматичного переліку (сьогодні набір адрес реєстратор здійснює вручну);
? Можливість вносити відомості щодо заяв про отримання копій документів із реєстраційної справи, формуючи відповідні запити (такого функціоналу у попередній версії ЄДР взагалі не було);
? Створення нових друкованих форм документів (заява, рішення про відмову) та оновлення і стандартизацію наявних (витяг, виписка тощо);
? PDF-формат для скан-копій документів (раніше програмне забезпечення ЄДР підтримувало тільки формат зображення TIFF);
? Припинення ФОП в один етап;
? Створення нових реєстраційних дій;
? Внесення та зняття заборони вчинення реєстраційних дій.

Всі ці переваги дають відкриті дані. Адже, будь-яка інформація, яка опрацьована програмою дозволяє нам швидше, якісніше та вигідніше працювати. Про це, фахівцям громад розповідає Георгій Федорук радник з муніципальних фінансів та управління ULEAD Житомирський регіональний офіс

Нещодавно економісти та фінансисти Пулинська ОТГ Любарська Об’єднана Територіальна Громада та Народицька селищна рада ознайомились із можливостями цього порталу OpenBudget, Spending, ProIfi, Прозорро.Закупівлі, Прозорро.Продажі, дашбордів по освіті, медицині та інфраструктурі.

#ULEAD #ащобвизнали #відкриті_дані

ULEAD Житомирський регіональний офіс ULEAD з Європою / ULEAD with Europe Василь Невмержицький

? Державне бюро розслідувань спільно з Академія фінансового моніторингу організували тижневе навчання для слідчих на тему «Боротьба з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення».

? В онлайн-форматі 20 слідчих Державного бюро розслідувань поглиблять свої знання про:

? сферу запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
? застосування ризик-орієнтованого підходу та секторальних ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення;
? особливості розслідування кримінальних справ, порушених за ознаками вчинення антикорупційних і антилегалізаційних злочинів;
? використання інформаційних ресурсів в системі фінансового моніторингу та ін.

⚜️Програмі розслідувань «Схеми» присуджено міжнародну премію «Вільна преса Східної Європи 2020»

⛔️Справа Шеремета: Антоненко та Кузьменко вручили обвинувальні акти, захист Дугарь відмовився — адвокати

⚜️У Конгресі США засудили пропозицію Путіна про військову “допомогу” Лукашенку
У Конгресі США засудили пропозицію президента Росії Владіміра Путіна направити російську військову допомогу в Білорусь на тлі мирних протестів проти суперечливих президентських виборів.

МЗС Польщі: ЄС має показати, що для Білорусі є інша альтернатива, ніж співпраця з РФ
В МЗС Польщі вважають, що ЄС не має обмежуватися санкціями, реагуючи на події в Білорусі, оскільки це штовхатиме країну глибше до сфери впливу Росії.

⛔️У Смоленській області колона військової техніки рухається в бік Білорусі – ЗМІ
У Смоленській області на трасі Москва-Мінськ помітили колону військових вантажівок без розпізнавальних знаків, яка, імовірно, рухалася в бік Білорусі.

NEXTA: У Мінську приземлився спецлітак ФСБ
У столиці Білорусі Мінську приземлився літак, що належить російській ФСБ.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Tелеграм-канал NEXTA.

“Кілька хвилин тому в Мінську приземлився Ту-214ПУ (серійний номер 523, реєстраційний номер RA-64523), що належить ФСБ РФ. Імовірно, це літак спецзв’язку, призначений для польоту по колу навколо певних точок під час виїзних візитів перших осіб РФ”, – Говорячи в пості.

✅Трибунал в Гаазі визнав члена «Хезболли» винним у вбивстві експрем’єра Лівану

✅У Сирії підірвали автоколону з російськими військовими, загинув генерал-майор
У Міноборони РФ підтвердили інформацію про загибель, а також уточнили, що при підриві ще троє російських військовослужбовців отримали поранення.

✅Норвезька контррозвідка викрила шпигуна РФ у компанії, що сертифікує трубопроводи
Норвезька поліційна служба безпеки (PST) арештувала громадянина країни, який за грошову винагороду передавав матеріали з державною таємницею російській розвідці.

✅SpaceX запускає нову групу супутників “інтернету від Маска”

Компанія Ілона Маска SpaceX запланувала у вівторок, 18 серпня, запуск ракети Falcon 9 з черговою партією інтернет-супутників системи Starlink.

Файного дня всім ??
Тетяна Геращенко

Залишити відповідь