RussiaGate

МОСКОВІЯ НЕ ЗМОЖЕ ЕКСПОРТУВАТИ НАФТУ ДО ЕВРОПИ З 2025 РОКУ

Radio Lemberg

МОСКОВІЯ НЕ ЗМОЖЕ ЕКСПОРТУВАТИ НАФТУ ДО ЕВРОПИ З 2025 РОКУ

Публікуємо переклад українською свіжої статті Финанс.ру про виступ Д.Мєдвєдєва на Раді Безпеки Московії.

https://www.finanz.ru/…/medvedev-poruchil-gotovitsya-k-otka…

***

МЄДВЄДЄВ ДОРУЧИВ ГОТУВАТИСЯ ДО ВІДМОВИ ЕВРОПИ ВІД МОСКОВСЬКОЇ НАФТИ

Плани Евросоюзу стосовно переходу до кліматично нейтральної енергетики матимуть «дуже серйозні наслідки» для економіки Московії, і завдадуть їх втрат, які «неможливо підрахувати», заявив у четвер заступник голови Ради Безпеки Московії, Дмітрій Мєдвєдєв.

Від 2025 року Евросоюз планує ввести в дію так званий «вуглецевий податок»: постачальники товарів на европейський ринок, які в процесі їхнього виробництва спалюють багато викопного палива, будуть платити близько €30 за кожну тонну вуглекислого газу, що потрапляє в атмосферу.

Цей податковий механізм, як очікується, буде включено в новий европейський закон про клімат, який мають ухвалити в 2021 році. Його мета – виконати Паризьку хартію щодо клімату і втримати зростання глобальної середньої температури в межах 1,5-2 градуси за Цельсієм.

Наслідком цього закону буде «значне скорочення» постачання сировинних товарів з Московії до Европи – і нафти, і вугілля, і металів, — вказав Мєдвєдєв.

Справа в тому, що при їх видобутку та переробці підприємства Московії викидають в атмосферу значні обсяги СО2.

Так, за оцінкою KPMG, кожен барель видобутої в Московії нафти породжує вдвічі більше вуглекислого газу, ніж, наприклад, сировина зі Саудівської Аравії.

«По суті це такий прихований протекціонізм, правда, під дуже слушним приводом, який буде заважати доступу наших товарів на ринок Европейського союзу», — констатував Мєдвєдєв.

«За оцінками Академії наук Московії, фінансові втрати вітчизняних експортерів становитимуть мільярди евро», – сказав Мєдвєдєв, додавши, що «йдеться про дуже суттєву втрату доходів», а «подібний механізм, якщо його вводити без будь-яких обмежень чи зауважень, суперечитиме нормам чинних міжнародних угод, зокрема рамковій конвенції ООН зі зміни клімату».

Московія, за словами Мєдвєдєва, має розробити заходи внутрішнього і зовнішнього реагування, якщо цей податок буде введено.

«Треба подумати про те, як підтримати найвразливіші підприємства та галузі в разі набрання чинності таких рішень, — сказав Мєдвєдєв. — Нам треба тут вести перемовини і у двосторонніх форматах, і з Европейським союзом, і, звісно, на профільних міжнародних майданчиках, включно зі СОТ, та органами, які займаються зміною клімату і відповідними конвенціями».

За даними Центрального Банку Московії, за 2019 рік Москва отримала $419,000,000,000 експортних доходів, з яких 60% забезпечили три товари: сира нафта ($ 121,400,000,000), нафтопродукти ($66,900,000,000) і природний газ ($19,000,000,000).

Половина цих надходжень поступила з Европи, де частка московської нафти в споживанні досягала 30%, а газу – майже 40%.

Довготермінові плани Евросоюзу передбачають повну відмову від викопних джерел палива, таких, як нафта і газ, заявила в липні Еврокомісар з енергетики пані Кадрі Сімсон.

«Мета ЕС полягає в тому, щоби до 2050 року стати кліматично нейтральними», – попередила Сімсон, додавши, що всі постачальники повинні «мати це на увазі».

Залишити відповідь