Выборы Украина и США

Dear Donald, Dear Mr. President: Trump and Nixon carried out years-long correspondence by mail | CBC News

Источник: Dear Donald, Dear Mr. President: Trump and Nixon carried out years-long correspondence by mail | CBC News

Шановний Дональде, шановний пане Президенте! Трамп і Ніксон вели багаторічну переписку поштою

Листи між колишніми та майбутніми президентами є щось на зразок взаємного підтвердження

 

Це зображення, надане Фондом Річарда Ніксона, показує копію листування Дональда Трампа та Річарда Ніксона. (Фонд Річарда Ніксона / Associated Press)

Вони були двома чоловіками на Манхеттені, які прагнули того самого: перевірки. Один був зухвалий, молодий девелопер, який прагнув поставити штамп у Нью-Йорку, інший – опальний старший державний діяч, який прагнув відновити свою репутацію.

Ось як 30-річний Дональд Трамп та 70-річний Річард Ніксон зав’язали десятирічну переписку у 1980-х, яка звивалася від футболу та нерухомості до В’єтнаму та медіа-стратегії.

Листи між колишніми та майбутніми президентами, вперше розкриті на виставці, яка відкривається у четвер у Президентській бібліотеці та музеї Річарда Ніксона, показують, що обидва чоловіки займаються щось у взаємозатвердженні. Музей поділився листами виключно з Associated Press перед відкриттям виставки.

“Я думаю, що ви один з великих людей цієї країни, і для мене було честю провести з вами вечір”, – пише Трамп Ніксону в червні 1982 року, менше ніж через вісім років після того, як Ніксон подав у відставку з посади президента під час скандалу з Уотергейтом. Вони були помічені разом у нічному клубі 21, і Трамп писав Ніксону, щоб подякувати йому за пересилання фотографії.

Наступної осені Ніксон відповідає.

Дозвольте мені бути настільки самовпевненим, щоб запропонувати невеличку безкоштовну пораду (яка, до речі, коштує саме того, що коштує!)”, – пише Ніксон Трампу. Ніксон, який грав у футбол у коледжі і ніколи не втрачав своєї любові до цієї гри, потім розкриває детальні думки про те, як Трамп повинен поводитися з футбольною командою Нью-Джерсі Дженералс, яку він нещодавно придбав і складе до 1986 року. (Ніксон включав безліч криків для недооцінених службовців, його стара посада.)

Ніксон запропонував непрохану пораду про покупку Трампа в Нью – Джерсі генералів в 1986 році (Richard Nixon Foundation / The Associated Press)

Трампа, зі свого боку, не бентежить одна з своїх цілей відносин: “Одна з моїх великих амбіцій – мати Ніксонів як мешканців Трамп-Тауера”, – пише він у жовтні.

Але після того, як Ніксони об’їхали флагманську розробку Трампа на П’ятій авеню, екс-президент написав, що його дружина “була вражена, як і я, але відчуває, що в цей час вона не повинна брати участь у випробуваннях”. Того серпня вона перенесла легкий інсульт.

Так воно й пішло, скоромовки “Шановний Дональде” та “Шановний пане Президенте”.

“Вони задовольняли потреби один одного”

Трамп, поставивши на біржах свій звичайний штамп із само вітанням, незабаром після виборів 2016 року сказав, що він не знає Ніксона, “але він буде писати мені листи. Це було дуже цікаво. Він завжди хотів, щоб я балотувався в депутати”.

Що мотивувало листування між молодою людиною, яка прагне світлого майбутнього, та екс-президентом із темним минулим? Експерт Ніксона Люк Ніхтер, професор Техаського центрального техаського університету, говорить, що двоє чоловіків “бачили щось схоже одне в одному – ту твердість, нутрощі, навіть побиття та повернення”.

У листах видно, що двоє чоловіків займаються якоюсь вправою взаємного підтвердження. (Фонд Річарда Ніксона / Associated Press)

У віці Трампа, – каже Ніхтер, – “я не можу собі уявити, як намагатись подружитися з екс-президентом …. Якось я думаю, що вони обидва зробили це, і я думаю, що вони обидва задовольняли потреби одне одного”.

Їх листи мали далеко подорожувати, коли вони перетинали Манхеттен: Трамп писав зі свого офісу в Трамп-Тауері; Ніксона з його на Федеральній площі, приблизно за шість кілометрів.

Двоє чоловіків пов’язані з темами, які резонують сьогодні: спільна недовіра до ЗМІ, бажання максимізувати рейтинги ТБ, ідея використовувати людей як “реквізит” тощо.

Пишучи про ефірний потенціал генералів, Ніксон каже Трампу: “Люди на трибунах, крім того, що вони платять за свої квитки, є необхідним реквізитом для телевізійної трансляції, в якій в майбутньому лежать справжні гроші”.

Це був потужний урок від минулого президента для майбутнього, який безсоромно завищить свою репутацію магната протягом 14 сезонів у «Підмайстрі»,  а згодом перетворить своє президентство на власне реаліті-шоу.

Десятирічне листування між Ніксоном (лівою стороною) і Трампом меандрувало від футболу до нерухомості до В’єтнаму. (Генрі Берроуз, Патрік Семанскі / The Associated Press)

Двоє чоловіків погодились через спільну недовіру до преси. У 1990 році Ніксон звернувся до Трампа, коли угоди розробника закінчувались, і він не міг оплачувати рахунки, написавши: “Дорогий Дональде! Я нічого не знаю про тонкощі вашого бізнесу, але масова атака ЗМІ на вас вводить мене в ваш куточок! “

Трамп, навіть зараз, ніколи не допускає, щоб скарги на пресу проходили без уваги, його напружені стосунки зі ЗМІ неперевершені Ніксоном або іншими президентами.

Що б не зв’язувало двох чоловіків як друзів, їх листи служать для читачів своєрідним тестом на чорнильну промоку.

Природна близькість один до одного

Джон Дін, добре розбираючись в особистості Ніксона, працюючи його радником у Білому домі в роки Уотергейта, бачить, як його старий бос і Трамп піднімають “хвилі особистостей один одного” у своїх листах.

“Це дві авторитарні особистості, які мали б природну близькість один до одного”, – сказав Дін, який допоміг розкрити скандал з Уотергейтом і є жорстким критиком Трампа.

Республіканець Ньют Гінгріч, знайомий з обома чоловіками, каже, що Трамп, можливо, навчився трохи зовнішньої політики, слухаючи Ніксона, але він підозрює, що молодому розробнику також просто сподобалася ідея знання історичної особи.

“Трампу було більше особистим підтвердженням того, що він стає кимось, що Ніксон зверне на нього увагу”, – сказав Гінгріч.

Листи свідчать про те, що обидва чоловіки пов’язані з темами, які резонують сьогодні: спільна недовіра до ЗМІ та бажання максимізувати телевізійні рейтинги. (Фонд Річарда Ніксона / Associated Press)

Джим Байрон, виконавчий віце-президент Фонду Річарда Ніксона, заявив, що листи були розміщені протягом двох років досліджень в бібліотечних архівах, що включають 46 мільйонів сторінок матеріалу, 300 000 фотографій та два мільйони футів (близько 610,00 метрів) плівки. Вони є центральною частиною виставки – Клубу президентів: від Адамса і Джефферсона до Ніксона і Трампа, – яка також включає листування між п’ятьма іншими президенти.

Лише один із листів Трампа-Ніксона був широко відомий раніше – примітка з двох речень від грудня 1987 року, яку Ніксон пише після того, як його дружина побачила Трампа в ток-шоу Філа Донахью. Пат Ніксон вважав, що Трамп зробив “чудово”, пише Ніксон.

“Як ви можете собі уявити, вона є експертом у галузі політики і передбачає, що кожного разу, коли ви вирішите балотуватися, ви станете переможцем!” Ніксон додає.

Трамп, завжди відчиненяє двері для лестощів, отримав лист у рамці та виставив у своєму кабінеті в Трамп-Тауері. Білий дім не відповів на запитання про те, чи десь Трамп десь демонстрував цей лист.

Захоплення Трампа потьмяніло

Останній лист у серії Трамп-Ніксон датується 26 січня 1993 р. Трамп пише Никсону незабаром після свого 80-річчя, щоб подякувати йому за фотографію до дня народження і каже: “Ти чудова людина, і я мав і завжди матиму до вас найвищу повагу та захоплення. Я пишаюся тим, що вас знаю “. Ніксон помер у квітні 1994 р .; Трамп не відвідав похорон.

Що стосується публічних думок Трампа щодо Ніксона, то протягом багатьох років він дує гаряче-холодним.

Він повторив деякі темні теми Ніксона під час кампанії 2016 року, і в даний час він адаптує стратегію Ніксона “тихої більшості” для власної кампанії перевиборів. Перед конвенцією Республіканської партії у 2016 році Трамп із захопленням говорив про жорстку риторику та тактику Ніксона.

Однак під час власної саги про імпічмент минулого року Трамп розрізнив себе і Ніксона, який подав у відставку, а не був відсторонений від посади.

“Він пішов. Я не залишаю. Велика різниця”, – сказав Трамп.

Білий дім відмовився надати коментар Трампу щодо нещодавно опублікованих листів.

Ніхтер, історик, каже, що листи розкривають напрочуд багатий особистий вимір стосунків Трамп-Ніксон і додають “ще одну частинку до загадки”, з’ясовуючи їх обох.

Байрон називає їх “неоціненним внеском у групу, що постійно розвивається, яку ми знаємо як клуб президентів”. І внаслідок незацікавленості Трампа в отриманні порад від своїх попередників, каже Байрон, листи містять “мабуть найкраще задокументовані стосунки, які наш нинішній президент має із будь-яким із своїх попередників”.

Щодо того, що американський народ має рухатись вперед, Байрон не сумнівається: “Ми залишимо це для істориків, науковців та мас у соціальних мережах – що, я впевнений, щось знайдеться сказати “.


Залишити відповідь