Выборы Украина и США

Trump’s UN speech was a bizarre feat of gaslighting and fantasy | Michael H Fuchs | Opinion | The Guardian

Источник: Trump’s UN speech was a bizarre feat of gaslighting and fantasy | Michael H Fuchs | Opinion | The Guardian

Через вісімдесят п’ять років після свого заснування, Організація Об’єднаних Націй стикається з безпрецедентним викликом, допомагаючи країнам реагувати на руйнівну пандемію. А президент Дональд Трамп, лідер наймогутнішої країни світу, яка сприяла створенню ООН, саботує зусилля для колективного боротьби з пандемією та іншими загрозами, розробленими ООН для вирішення.
 
Цього року пандемія змусила ООН проводити дипломатію практично. Світовим лідерам довелося заздалегідь записати свої виступи для 75-ї Генеральної Асамблеї, висвітливши суворо серйозні виклики, з якими сьогодні стикаються всі країни від Covid-19, а також велике завдання, яке ставить перед собою ООН щодо організації ефективних глобальних координаційних зусиль.
 
Заздалегідь записана промова Трампа підходила для президента, який знизив довіру до США, як мало хто з його попередників: виступаючи в порожнечу, Трамп розкрутив фантастичну історію про світ, в якому Сполучені Штати ведуть звинувачення проти всякого зла, пандемія Китаю до Ірану. Як і більшість висловлювань Трампа в Twitter або на сцені, його виступ в ООН мав сенс лише в тому випадку, якщо ви бачите світ таким, яким бачить його Трамп, – світ, в якому він не може зробити нічого поганого і повністю відірваний від фактів.
 
Факти, на жаль, свідчать про президента, який загострив численні кризи, що кинули його власну країну, і який зробив світ більш небезпечним.
 
Трамп навмисно применшив пандемію та її смертельність – незважаючи на те, що знав це краще, і відмовився належним чином підготуватися та відповісти на кризу. Як результат, на сьогоднішній день загинуло понад 200 000 американців – понад 20% у світі зафіксованих смертей від Covid-19 походять з Америки, яка має приблизно 4% світового населення. І хоча пандемія продовжує вбивати американців та людей у ​​всьому світі, адміністрація Трампа відмовилася брати участь у глобальних зусиллях по боротьбі з пандемією, будь то у Всесвітній організації охорони здоров’я чи спільними зусиллями з іншими країнами щодо розробки та розповсюдження вакцини.
 
Що стосується Китаю, Трамп лише послабив здатність Америки вирішувати реальні виклики, які ставить перед собою Китай. Замість співпраці з союзниками з метою тиску на Китай через його торговельну практику, порушення прав людини чи військову агресію, Трамп відчужує союзників Америки. Він розпочав торгову війну, яка коштувала американським робочим місцям. Він відкликав американське керівництво – від ООН, від ВООЗ та інші зусилля, спрямовані на створення та дотримання норм, що захищають Америку, – що дозволило зростати світовому впливу Китаю. І Трамп неодноразово жертвував інтересами Америки Китаю на користь того, щоб допомогти собі, зокрема, просячи президента Китаю Сі Цзіньпіна втручатися в політику США, щоб виграти політичну підтримку Трампа.
 
Трамп, на диво, намагався стверджувати, що має хороші показники в галузі навколишнього середовища, тоді як реальність така, що його адміністрація навмисно перевернула досягнення Америки за останні роки у боротьбі зі зміною клімату. Від оголошення про те, що Америка залишить Паризьку кліматичну угоду до скасування незліченних норм, спрямованих на зменшення викидів вуглецю, Трамп повернув світ у свої зусилля з вирішення найбільш екзистенціальної кризи на планеті.
 
Іранська політика Трампа була контрпродуктивною та небезпечною. Щоб розпочати тиждень Генеральної Асамблеї ООН, найвищі посадові особи Трампа оголосили про нові санкції проти Ірану і під час цього нагадали всім, наскільки Сполучені Штати відокремлені від Ірану. Власні союзники Америки – Великобританія, Франція та Німеччина – відповіли на останні санкції Трампа, зазначивши, що Америка більше не є членом ядерної угоди і, отже, не може посилатися на умови угоди, щоб накласти санкції на “зворотний випадок”. З часу виходу США з угоди, яка зупинила іранську програму ядерної зброї, Іран пришвидшив свою програму таким чином, що ядерна угода зупинилася.
 
У сучасному світі країни повинні співпрацювати для вирішення спільних проблем. Організація Об’єднаних Націй та інших багатосторонніх організацій – це місце, де Америка може об’єднати світ для здійснення конкретних дій, будь то зменшення викидів вуглецю або тиск на Китай через порушення прав людини в Синьцзяні та Гонконгу. Американці визнають цю реальність – нещодавнє опитування Чиказької ради з глобальних питань повідомило, що 62% американців вважають, що “спалах коронавірусу дав зрозуміти, що для США важливіше координувати та співпрацювати з іншими країнами, щоб вирішувати глобальні проблеми “.
 
Замість того, щоб використовувати ці установи на користь Америки, Трамп намагався їх зруйнувати: від оголошення про вихід США зі складу ВООЗ в середині пандемії до виведення США з Глобального міграційного договору на тлі найгіршої кризи переселенців за всю історію, назвемо лише кілька прикладів.
 
Люди у всьому світі не довіряють ні Трампу, ні Америці Трампа. Нещодавнє опитування дослідницького центру Pew чітко показало, що у багатьох країнах, які вважаються найближчими друзями Америки, „частка громадськості, яка має прихильний погляд на США, така низька, як і в будь-який момент з тих пір, як Центр почав опитування на цю тему майже два десятиліття тому “, і Трамп має нижчий рейтинг схвалення, ніж президент Росії Володимир Путін і Сі Цзіньпін. Коли світ не поважає і не довіряє Америці, інші не будуть співпрацювати з Америкою для досягнення її цілей.
 
Пандемія не може бути більш вражаючою ілюстрацією того, як відчайдушно світу потрібна міцна ООН. А наслідки відмови адміністрації Трампа від багатосторонності та підриву довіри до Америки за кордоном є потужним нагадуванням про те, що принципове американське керівництво в ООН та міжнародних органах має вирішальне значення для вирішення наших найбільших викликів.

 

Залишити відповідь