Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. П’ятниця. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
П’ятниця. Що важливого?

Міжнародна місія Координаційного ресурсного центру – серед спостерігачів за місцевими виборами в Україні
Центральна виборча комісія (ЦВК) акредитувала офіційних спостерігачів від Міжнародної неурядової організації «Координаційний ресурсний центр» (КРЦ) на всі місцеві вибори в Україні, які заплановано провести 25 жовтня 2020 року.


На місцевих виборах акредитовано вже 312 офіційних спостерігачів – ЦВК
Центральна виборча комісія акредитувала ще 90 офіційних спостерігачів на місцевих виборах, а загальна їх кількість сягнула 312-ти.


В Одесі на хабарі у $45 тисяч погорів голова виборчої комісії
У Одесі затримали голову виборчої комісії та місцевого мешканця, у яких під час слідчих дій було вилучено майже 45 тисяч доларів США, які планувалося використати для подальшого підкупу виборців.


Громади отримають у комунальну власність 1 мільйон гектарів землі – Петрашко
Об’єднані територіальні громади отримають у комунальну власність 1 млн га земель, які є вільними, що дозволить ефективно використовувати власний земельний ресурс.


ЦВК визначилась, як правильно рахувати голоси на місцевих виборах
ЦВК затвердила порядок підрахунку голосів виборців на дільниці та складання протоколу ДВК про підрахунок голосів виборців на дільниці з відповідних місцевих виборів, порядок повторного підрахунку голосів виборців на дільниці.


«Продавці рейтингів»: в Україні нарахували понад 300 фейкових служб і піарників
Проєкт «Продавці рейтингів. База псевдосоціологів» від видання Texty.org.ua містить інформацію щодо понад 200 псевдосоціологів і 100 організацій, які упродовж останніх 25 років оприлюднювали сумнівні результати досліджень.
????
Україна закликає держави-учасниці ОБСЄ долучитися до Кримської платформи
Україна закликає країни-учасниці ОБСЄ підтримати зусилля Києва у межах нової Кримської платформи, у тому числі під час Ради міністрів ОБСЄ у грудні в Тирані.


Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ

?Матеріали аналітичних звітів УГСПЛ щодо найманців, які воюють на Донбасі, були опрацьовані під час підготовки Доповіді Робочої групи ООН з питання про використання найманців як засобу порушення прав людини та протидії здійсненню права народів на самовизначення:
?“Юридичні наслідки для іноземців, що воюють в Україні” https://cutt.ly/1gskX2I
?“Збройний конфлікт в Україні: військова підтримка незаконних збройних формувань «ДНР» та «ЛНР» з боку Російської Федерації” https://cutt.ly/5gsk1mi
Доповідь буде представлена та обговорена на Третьому комітеті Генеральної Асамблеї 2 листопада 2020 року.
Ознайомитися з Доповіддю Робочої групи ООН можна за посиланням ?https://cutt.ly/egd9R1I.
Про значення Доповіді та її ключові положення читайте розгорнутий коментар експерта на сайті УГСПЛ ?https://cutt.ly/agsJnfU.
Звіти підготовлені в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».

ПерехіднеПравосуддя #TransitionalJustice #ЗбройнийКонфлікт #USAIDUkraine #DonbasIsUkraine #ДонбасЦеУкраїна


Зміна клімату щорічно може коштувати світу $20 мільярдів — ООН
Експерти ООН підрахували, що до 2030 року зміни клімату коштуватимуть світу близько 20 мільярдів доларів щорічно.


Росія відмовилася продовжувати консультації з Нідерландами і Австралією щодо MH17
Прокуратура Нідерландів під час судових слухань у справі збитого над Донбасом у 2014 році літака MH17 представила запис нових телефонних розмов, які доводять, що лайнер був збитий установкою “Бук”, про яку говорили підозрювані.


Pfizer, AstraZeneca та інші: із ким Україна домовляється про COVID-вакцину
Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX, яка створила альянс щодо доступу до вакцини проти коронавірусу різних країн світу.


YouTube блокує відео з конспірологічними теоріями про вакцину від коронавірусу
Сервіс YouTube впроваджує жорсткі обмеження щодо відео, які містять заяви про щеплення від коронавірусу і суперечать офіційним даним органів охорони здоров’я.
????
Вибори президента США: Більше 16 мільйонів американців вже проголосували
Хоча до виборів президента США, запланованих на 3 листопада, залишається ще декілька тижнів, 16 мільйонів американців вже проголосували, скориставшись можливостями раннього голосування.
Ця цифра, оприлюднена неурядовою організацією United States Election Project станом на 15 жовтня, включає як голосування поштою, так і особисте голосування.


Байден офіційно визначив пріоритети щодо України у разі обрання президентом США
Кандидат у президенти США від Демократичної партії Джо Байден обіцяє домагатися припинення війни на Донбасі та допомогти боротись з корупцією в Україні, якщо виграє президентські вибори.
Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться у заяві кампанії Байдена/Гарріс.
Заява, що має назву “Бачення Джо Байдена щодо відносин Америки з Україною”, оприлюднена 14 жовтня.
“Байден домагатиметься завершення конфлікту в Україні і працюватиме з європейськими союзниками, щоб підтримати Україну, яка прагне суверенного, демократичного і процвітаючого майбутнього, на яке вона заслуговує”, – йдеться у заяві кампанії
Байден обіцяє надати військову допомогу Україні, у тому числі летальну зброю, щоб допомогти захистити себе від російської агресії.
Він планує заохочувати український уряд, бізнес і громадянське суспільство до боротьби з корупцією і консолідації суспільства, щоб українські громадяни могли користується верховенством права та економічними можливостями.
“Джо Байден розуміє те, чого не розуміє Дональд Трамп: Україна бореться за захист своєї незалежності і суверенітету. Успіх України сприятиме кращій безпеці і стабільності Європи, що є в інтересах Америки”, – стверджується в заяві.
Президентські вибори в США заплановані на 3 листопада.


Джо Байден залучив 383 мільйони доларів у вересні, побивши попередній рекорд
Кампанія заявляє, що має в банку 432 мільйони доларів за останні тижні до дня виборів


Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) оголосила конкурс концепцій субгрантових проєктів для реалізації проєктів, розроблених на збільшення обсягів виробництва та продажу кондитерської продукції, насамперед локального виробництва.


Програма DOBRE

Можливість для школярів і студентів!
організовує віртуальну Школу доброчесності та лідерстваUSAID_ВзаємоДіяразом зAmerica House Kyiv
?
Упродовж трьох місяців онлайн-навчання українські та міжнародні спікери будуть ділитися з учасниками своїми знаннями, навичками та досвідом відповідального лідерства. Беручи участь у сесіях з персонального розвитку, воркшопах з дизайн-мислення та дискусіях з молодими людьми з інших країн, учасники матимкть змогу переконатись, що сьогодні лідерство неможливе без принципів доброчесності та нульової толерантності до корупції.
Подавайся, якщо ти:
? навчаєшся в 11 класі школи (чи альтернативного закладу освіти) або на 1-3 курсі університету;
? маєш достатній рівень володіння англійською мовою (деякі сесії будуть проходити винятково англійською) і вільно розмовляєш українською;
? хочеш творити позитивні соціальні зміни;
? поділяєш принципи лідерської етики та цікавишся питаннями доброчесності і прозорості у своїй спільноті;
? зможеш приділяти мінімум 4 години на тиждень протягом усього періоду програми.
Тривалість школи: 24 листопада 2020 – 24 березня 2021
Формат: онлайн
Подати заявку можна тут: https://cutt.ly/ILS2020
? Дедлайн – 25 жовтня, 23:59
? Деталі: https://cutt.ly/aboutILS


Facebook і Twitter обмежили поширення статті про Байдена. Трамп розкритикував соцмережі
Соціальні мережі Facebook і Twitter вирішили обмежити репости статті New York Post про переписку сина кандидата в президенти Джо Байдена зі співробітником української компанії Burisma.
Про це повідомляє CNBC.
Представник Facebook Енді Стоун заявив, що дану статтю необхідно перевірити “на достовірність”. У Twitter відзначили, що рішення прийнято через “відсутність авторитетних джерел походження інформації”.
????
Проект “Партнерство для розвитку міст” проміс / pleddg

СуперМЕР від Проекту #ПРОМІС поділився усіма своїми надможливостями – інструментами місцевого розвитку, тепер справа за вами!

Протягом двох тижнів ми знайомили вас зі змістом практичного посібника «Місцевий економічний розвиток: моделі, ресурси та інструменти фінансування» від експертів Проекту ПРОМІС. Він створений, аби кожне місто ставало потужним і заможним, справжнім містом сили – майданчиком для інновацій та бізнес-об’єднань, магнітом для інвестицій та позитивних змін.
? Видання стане у нагоді державним службовцям, посадовим особам ОМС, а також представникам громадських організацій, інституцій місцевого розвитку, які сфокусовані у сферах місцевого економічного розвитку, публічних фінансів та залучення інвестицій.
? Посібник ознайомлює з найпоширенішими і новими для України інструментами фінансування МЕР, актуальним міжнародним та вітчизняним досвідом їх впровадження. А також нормативно-правовими актами, що регламентують ці інструменти, алгоритмами та інституційною базою, необхідною для їх успішного застосування.
Раді нагадати про можливість завантажити усі 5 частин практичного посібника:
?Сучасні концепції моделі та ресурси
? Бюджетні інструменти
? Інвестиційні інструменти
? Фінансово-кредитні інструменти
? Грантові інструменти
Завантажуйте видання на сайті Проекту ПРОМІС: https://bit.ly/3iUPkz6.
Разом із надможливостями СуперМЕР рушаємо до розбудови незалежних і сильних міст та громад!

Місто_Сили


Проект ПРОМІС впроваджує в Україні Федерація канадських муніципалітетів за підтримки Уряду Канади
Embassy of Canada in Ukraine


Канада ввела санкції проти 31 білоруського чиновника
Канада запровадила санкції відносно ще 31 білоруського чиновника за грубі і систематичні порушення прав людини.
????
Британія слідом за ЄС запровадила санкції через отруєння Навального
Велика Британія запроваджує візові санкції та заморожує рахунки тих, хто відповідальний за отруєння російського опозиціонера Алексєя Навального.


IFES Ukraine

? Представляємо наш новий коментар!
? 10 жовтня ЦВК ухвалила постанову №364 «Про невідкладні заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року».
? У ній ЦВК закликає відповідні державні органи вжити невідкладних дій, аби забезпечити протиепідемічні заходи для протидії COVID-19 під час місцевих виборів 2020 року.
з проханням забезпечити належне фінансування для імплементації запланованих протиепідемічних заходів та надати чіткі роз’яснення центральним та місцевим органам державної влади щодо вжиття заходів у межах їх компетенції.? IFES позитивно відзначає заклик ЦВК та звертається доКабінет Міністрів України
? Більше інформації у повній версії коментарю IFES за посиланням: https://bit.ly/2H3YZX8.
? Нагадаємо, що раніше IFES разом із 15 організаціями громадянського суспільства оприлюднили спільну заяву щодо термінового розв’язання нагальних питань, пов’язаних з безпечною організацією та проведенням місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
? Заява за посиланням: https://bit.ly/34YD37P.
????
ЄС відреагував на незаконний призов Росії у Криму
Євросоюз вважає примусовий призов Росії в окупованому Криму частиною зусиль РФ з підриву суверенітету України, що порушує міжнародне право.


ЄС ввів санкції проти Пригожина за фінансування “вагнерівців”
Євросоюз ввів санкції проти російського бізнесмена Євгена Пригожина у зв’язку з фінансуванням ним діяльності ПВК “Вагнера” в Лівії.


Євросоюз закликає РФ допустити в окупований Крим механізми моніторингу прав людини
ЄС занепокоєний порушенням прав людини та основних свобод в окупованому Росією Криму та закликає забезпечити безперешкодний доступ на півострів для міжнародних та регіональних механізмів моніторингу дотримання прав людини.


!!!Питання води в окупований Крим слід розглядати як гуманітарну проблему — юрист
Питання постачання дніпровської води в окупований Крим має обговорюватися в Україні, і до цієї проблеми необхідно підходити, як до винятково гуманітарної проблеми, не пов’язаної з мілітаризацією Криму.


Штати в ОБСЄ закликали Росію припинити блокувати роботу ТКГ
Російська сторона має припинити блокування подальшого прогресу в рамках Тристоронньої контактної групи та проявити таку ж політичну волю, як це зробила Україна.


ЮНІСЕФ дасть 16 тисяч доз вакцин від грипу для вакцинації медиків
ЮНІСЕФ в якості гуманітарної допомоги надасть 16 тисяч доз вакцин від грипу для вакцинації медичних працівників.
???
Швеція планує збільшення оборонного бюджету на 40% через дії Росії
Лівий уряд Швеції в четвер запропонував збільшити оборонний бюджет країни на 40% протягом 2021-2025 років через погіршення рівня безпеки в регіоні.


Крим став ключовою темою зустрічі Джапарової з главою МЗС Туреччини
Ситуація на території окупованого Росією Криму стала ключовим питанням, що розглядалося на зустрічі заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу в Анкарі.


Україна виступає за постійну присутність НАТО у Чорному морі — Джапарова
Україна виступає за окреслення чіткої візії присутності НАТО в Чорному морі, вважаючи, що постійна присутність в ньому сил Альянсу може завадити зростанню «апетитів» Росії в регіоні Азовського, Чорного та Середземного морів.
???
Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас вважає, що незалежність Національного банку України і професійне управління регулятором є важливими для фінансової стабільності та економічного розвитку України.
Про це він написав у Твіттері, передає Укрінформ.
«Сильний, незалежний і професійно керований Нацбанк має вирішальне значення для фінансової стабільності України, реформи банківського сектору, інвестицій, економічного розвитку на благо громадян України та макрофінансової підтримки з боку ЄС та інших міжнародних партнерів», – заявив Маасікас.
Таким чином він підтримав посольство США в Києві і представництво МВФ, які відреагували на винесення догани заступникам голови Національного банку України Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу.


МВФ поліпшив оцінку падіння ВВП України у 2020 році до 7,2% і відновлення у 2021 році до 3%


Фінансова двадцятка в листопаді проведе позачергову зустріч для обговорення механізмів зменшення боргового навантаження на країни з низьким рівнем доходу, які виходять за межі Ініціативи щодо призупинення обслуговування боргу (DSSI).


НАК “Нафтогаз України” запропонував викупити всі свої єврооблігації з погашенням у 2022 році на суму до $ 335 млн за рахунок випуску нових єврооблігацій, а в разі відсутності достатньої пропозиції з боку їх власників – ще і єврооблігації з погашенням в 2024 році, зберігаючи загальну суму викупу $ 335 млн.
???⚙️
Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія виступив за скорочення чисельності Збройних Сил України


В Україні почалася атестація прокурорів місцевих прокуратур
Прокурори місцевих прокуратур і військових прокуратур гарнізонів почали проходити атестацію у рамках реформи відомства.


Skoda JS, КІЕП і Енергоатом обговорили підготовку будівництва двох енергоблоків ХАЕС
Фахівці Skoda JS, Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту “Енергопроєкт” і Енергоатома провели робочу нараду з підготовки до будівництва 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС.


Польська PGNiG почне газорозвідку в Україні у першій половині 2021-го
Польська державна нафтогазова компанія PGNiG розпочне пошуки газу на заході України в першій половині наступного року.


Нацрада перевірить «NewsOne» та «112 Україна» через піар зустрічі Медведчука з Путіним
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 15 жовтня призначила позапланову виїзну перевірку телеканалам «NewsOne», «112 Україна» та «Z ZIK» за висвітлення зустрічі в Москві Віктора Медведчука з Володимиром Путіним.


В Одесі відкрили стіну пам’яті про полеглих у боях на Донбасі воїнів
Стіну пам’яті про полеглих на Донбасі українських воїнів у вигляді Меморіальної дошки з фотографіями та іменами солдатів та офіцерів урочисто відкрили в Одесі з ініціативи представників ПЦУ та місцевих волонтерів.


Соціальна мережа Twitter оголосила, що видалятиме повідомлення, які заперечують Голокост. Раніше соціальна мережа Facebook оголосила, що видалятиме повідомлення, які заперечують Голокост або спотворюють інформацію про цю трагедію.
Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь