RussiaGate

Хто танцює з Путіним

Штефан Левенштаайн і Райнхард Фезер | Frankfurter Allgemeine
Хто танцює з Путіним
“Колись екс-міністр закордонних справ Австрії привернула до себе увагу громадськості, запросивши на своє весілля російського президента. Тепер же Карін Кнайсль увійде до складу ради директорів” Роснефти “- особливого підприємства”, – пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Карін Кнайсль, яка обіймала з 2017 по 2019 рік посаду міністра закордонних справ Австрії, була висунута російським урядом до ради директорів нафтового концерну “Роснефть”. “Найбільшим акціонером” Роснефти “з великим відривом є російська держава, глава компанії Ігор Сечин вважається близькою довіреною особою президента Володимира Путіна, – зазначає видання. – Герхард Шредер, як і раніше залишиться головою ради директорів, як двох інших іноземних” незалежних директорів “були номіновані німецький бізнесмен Маттіас Варніг і швейцарський банкір Ханс-Йорг Рудлофф “.

“Як і Шредеру, Кнайсль під час її політичної діяльності приписували певну близькість з Росією, – пише Frankfurter Allgemeine, нагадуючи, що одним із запрошених гостей на її весіллі влітку 2018 року було Володимир Путін. – (…) Фотографії, на яких Кнайсль паморочилося в танці з Путіним, а потім подякувала йому реверансом, облетіли весь світ. реверанс в якості важливого жесту навчають в віденських танцювальних школах, проте в якості дипломатичного символу багато в уряді порахували його недоречним. Міністр закордонних справ навіть в якості нареченої не є приватною особою “.

Тодішнє австрійський уряд і без того вважали дружньо налаштованим по відношенню до Росії, особливо Австрійську партію свободи (FPÖ). “У той час права партія уклала партнерську угоду з державною партією Путіна” Єдина Росія “; втім, після виходу FPÖ з уряду в результаті” скандалу на Ібіці “за участю голови партії Хайнца-Крістіана Штрахе це партнерство, здається, згасло, принаймні , в тому, що стосується публічних контактів “, – йдеться в статті.

Високопоставлені політики Австрії і раніше були членами рад директорів російських компаній, проте “Роснефть” вирізняється з-поміж них своїм особливим владним становищем і вкрай грубими методами ведення бізнесу “, зазначає видання.” Глава компанії Ігор Сечин, імовірно, був агентом КДБ і вважається закулісним керівником розгрому найбільшого на той момент російського нафтового концерну “ЮКОС” в 2003 і 2004 роках і політичного процесу проти засновника “Юкоса” Михайла Ходорковського, який 10 років провів у в’язниці. Лише шляхом послідував придбання найважливіших часткою “Юкоса” “Роснефть” стала одним з найбільших нафтових концернів у світі “.

“Колишній російський міністр економічного розвитку Олексій Улюкаєв був заарештований в 2016 році, а потім засуджений до 8 років позбавлення волі після того, як він заперечив проти запланованої Сечіним покупки” Роснефтью “нафтового концерну” Башнефть “. Підставою для вироку стали, мабуть, зрежисовані звинувачення в корупції, які Сечин висунув проти Улюкаєва. у зв’язку з роллю концерну в російській політиці Сполучені Штати наклали на “Роснефть” санкції, коли Росія почала проявляти агресію проти України в 2014 році “.

Кнайсль, після того, як розпався уряд Курца / Штрахе, знову зайнялася своєю публіцистичною діяльністю. “Вона публічно говорила про” убогих замовленнях “і складній життєвій ситуації внаслідок коронакрізіса. Але, ймовірно, в число її небагатьох замовників вже входило одне російське державне підприємство: працююче за кордоном онлайн-видання RT. Можна зробити висновок, що Путін не забуває своїх старих друзів. у відповідь на запит Frankfurter Allgemeine про її діяльність в “Роснефти” Кнайсль написала, що не хоче давати інтерв’ю. в іншому вона послалася на свої книги і публікації. у неї дійсно майже немає власного досвіду в економіці, але в своїй публіцистичній праці вона займалася темами Близького Сходу, геополітики і енергозабезпечення “, – пише FAZ.

Джерело: Frankfurter Allgemeine

Залишити відповідь