Тетяна Геращенко

15 березня 2021 року

Доброго ранку, друзі.
Дякую за мир Захисникам України.
Понеділок. Що важливого?
????
Число інфікованих коронавірусів в усьому світі наблизилось до 120 мільйонів, повідомив у неділю Ресурсний центр Університету Джонса Гопкінса. Лідером за кількістю інфікованих є США – 29,4 мільйонів осіб. За ними йдуть Бразилія і Індія – 11,4 мільйонів і 11,3 мільйонів, відповідно.

США поступово накопичують запаси вакцин від коронавірусу, плануючи отримати майже в два рази більше доз, ніж чисельність населення.

США взяли на себе зобов’язання профінансувати кілька ініціатив в області вакцинації і, зокрема, виділити 2 мільярди доларів в рамках міжнародної програми Covax, спрямованої на розповсюдження вакцини у регіонах, які мають потребу


Опозиційний Телеграм-канал NEXTA більше не координуватиме акції протестів у Білорусі.
????
Мін’юст США назвав розслідування штурму Капітолію прихильниками тодішнього президента США Дональда Трампа “можливо найскладнішим” в історії відомства. Відповідна оцінка дана у судовому поданні міністерства у справі щодо імовірних учасників групи Oath Keepers. Уряд просить у суду додаткового часу.

Мін’юст США заявив, що очікує пред’явлення обвинувачень ще понад 100 особам у зв’язку із нападом на Капітолій США 6-го січня. Таким чином кількість осіб, яким може загрожувати судове переслідування, сягне понад 400 осіб.

“Розслідування та кримінальне переслідування штурму Капітолію імовірно буде одним із найбільших в історії США, і за кількістю підсудних і за обсягом та характером доказів”, – відзначає уряд.

Серед іншого, у поданні йдеться про залучення до справи понад 15 000 годин відео. У відомстві очікують, що кількість підсудних у справі та кількість зібраних доказів буде зростати і надалі.

Повідомляється, що близько 800 прихильників тодішнього президента США Дональда Трампа штурмували Капітолій, щоб завадити офіційному визнанню результатів виборів на яких переміг Джо Байден.

Мін’юст США відзначає, що у ході розслідування було отримано та виконано понад 900 ордерів на обшук у “майже усіх 50 штатах та столичному регіоні”. Повідомляється, що після штурму було задіяно щонайменше 14 правоохоронних відомств.


Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив у п’ятницю, що Адміністрація президента Байдена готує додаткову відповідь на шкідливі дії Росії. Про це він сказав під час брифінгу Білого дому з журналістами.

“Він (Президент Джо Байден – прим. ГА) обрав жорстку лінію політики щодо Росії, яка включає співпрацю з європейцями щодо покарання за отруєння Навального, та підготовку додаткових відповідей на інші шкідливі дії, які здійснила Росія”, – сказав Джейк Салліван, радник Білого дому з питань національної безпеки.

2-го березня США та ЄС синхронно оголосили про запровадження санкцій щодо Росії через отруєння російського активіста Олексія Навального.

“Будь-яке використання хімічної зброї – неприпустиме. Ми діємо разом із нашими партнерами у ЄС та Великій Британії у протидії вчинкам Росії та закликаємо звільнити Навального із в’язниці”, – заявив тоді держсекретар США Ентоні Блінкен.

ЄС назвав під санкціями чотирьох посадовців: Олександра Бастрикіна, голову Слідчого комітету Російсії, Ігоря Краснова, генерального прокурора, Віктора Зотова, керівника Національної гвардії, та Олександра Калашникова, голову російської в’язничної служби.

Міністерство фінансів США внесло до санкційного списку 14 російських установ, які причетні до виробництва біологічних та хімічних речовин. А також низку посадовців, серед яких заступник міністра оборони Олексій Криворучко, заступник міністра оборони Павло Попов, голова управління Кремля по внутрішній політиці Андрій Ярин, глава ФСВП Олександр Калашников, голова ФСБ Олександр Бортников, генпрокурор Ігор Краснов і перший заступник голови адміністрації Кремля Сергій Кирієнко


Племінниця експрезидента США Дональда Трампа Мері розповіла, що він більше засмучений блокуванням його акаунту у Twitter, аніж програшем на президентських виборах.

Про це вона заявила Business Insider.

За її словами, Трамп «не переймався політикою» і набагато більше засмутився рішенням Twitter назавжди заблокувати його обліковий запис, а також скасуванням чемпіонату Професійної асоціації гольфістів (PGA), який мав пройти в його гольф-клубі в Бедмінстері.

Плідний і злий. Як Трамп використовував Twitter, поки його акаунт назавжди не заблокували — аналіз The Economist
«Я думаю, бан у Twitter і те, що PGA скасовує турнір на його полях для гольфу, — мабуть, найгірше, що трапилося з ним за останні чотири роки», — розповіла Мері Трамп виданню.

На тлі подій зі штурмом Капітолія 6 січня соціальна мережа Twitter повідомила, що ухвалила рішення назавжди заблокувати аккаунт Дональда Трампа через «ризик подальшого підбурювання до насильства». Доступ до аккаунту Трампа також заборонили Facebook, Instagram, Snapchat, YouTube і Twitch.

Експрезидент анонсував, що створить власну платформу, а пізніше заявив, що не планує повертатися у Twitter, назвавши соцмережу «нудною».


Держдеп вимагає від РФ звільнити опозиціонерів, затриманих за «небажану дистанцію»
Державний секретар США Ентоні Блінкен закликав російську владу припинити переслідування муніципальних депутатів та активістів.


Адміністрація Байдена пов’язує із Зеленським низку очікувань – WP
Адміністрація Джо Байдена очікує від Президента України Володимира Зеленського більших зусиль у проведенні реформ та в боротьбі з корупцією.

Про це йдеться у публікації The Washington Post.

Як зазначає видання, адміністрація президента США намагається спонукати Зеленського боротися з тотальною корупцією у власній країні, що життєво важливо для стабілізації економіки та збереження незалежності України від РФ.

“Зеленський, колишній актор та політичний неофіт, був обраний у 2019 році, пообіцявши боротися з олігархами, нечесними суддями та мафіозними мережами, що існують в Україні з моменту здобуття нею незалежності від СРСР. Але минулого року він відступив, звільнивши реформаторів з уряду та голову центрального банку, загальмувавши судові реформи та заходи проти олігархів”, – ідеться у статті.
????
Рада Національної безпеки та оборони (РНБО), Кабінет Міністрів України разом із Центральною виборчою комісією та Службою безпеки України (СБУ) повинні у двомісячний термін провести інвентаризацію та проаналізувати законодавство України щодо питань, пов’язаних із подвійним (множинним) громадянством. Зокрема, необхідно встановити наявність чи відсутність правової визначеності заборони громадянам України, котрі мають громадянство/підданство іноземної держави, займати певні державні та політичні посади або виконувати функції держави чи місцевого самоврядування.

Офіційна позиція влади
«За результатами такого аналізу уряд має у шестимісячний термін внести на розгляд Верховної Ради України (ВРУ) проєкти законів, які б передбачали заборону громадянам України, котрі мають громадянство/підданство іноземної держави або подали документи (проходять процедуру) для набуття іноземного громадянства, претендувати на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; претендувати на зайняття керівних посад на стратегічних об’єктах державної власності; мати допуск до державної таємниці; бути членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборчу агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах; бути членом політичної партії», — йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента України.
Діаспора — за подвійне громадянство
Однак є й інший бік медалі — законодавча заборона на подвійне громадянство обмежує представників української діаспори. У грудні 2020-го у доповіді під час віртуального виступу на присвяченому питанням міґрації міжнародному форумі в Києві Евген Чолій, президент громадської організації «Україна-2050», представив своє бачення переваг подвійного громадянства для українського народу й української держави.
У своєму виступі він розповів, що українці діаспори справедливо почуваються інтегральною частиною українського народу. «Хоч ми часто можемо почути, що «нас» 65 млн українців у світі, однак не всі вповні розуміють, чому українці у діаспорі почувають себе інтегральною частиною українського народу. А вони так себе почувають — і на це мають повне право — оскільки ще від минулого століття українська діаспора на чолі зі Світовим конґресом українців (СКУ) значно допомагала українському народу в Україні відновити свою незалежність, а тепер зміцнює міжнародну коаліцію на підтримку України, щоб допомогти утверджувати українську державність та захищати її від гібридної російської аґресії», — зазначив п. Чолій.
Він нагадав, що Володимир Зеленський у своїй інавгураційній промові 20 травня 2019 року пообіцяв надати українське громадянство тим закордонним українцям, хто готовий привезти в Україну «свої знання, досвід і ментальні цінності» та допомогти «будувати нову, сильну й успішну Україну».
Те, що Україна має ухвалити закон про подвійне громадянство, аби українці поза нею могли активно долучитися до її розвитку, діаспора активно відстоюватиме прийняття такого закону, в листопаді 2020-го заявив Павло Ґрод, президент СКУ, під час віртуального форуму «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса». «Вагомим є створення в Україні середовища, сприятливого для залучення закордонних українців. Ми працюємо адвокатами України по всьому світу, і багато українців у Канаді хотіли б мати українське громадянство. Тому питання подвійного громадянства є важливим. Наприклад, Наталія Яресько, Уляна Супрун уже долучилися до розвитку України, а таких могло би бути набагато більше. Але не можна брати участь у конкурсах на державну службу, якщо немає українського громадянства, і це перешкоджає участі міжнародної української спільноти в житті України», — заявив він.
Як розповіла в інтерв’ю «Укрінформу» в січні ц. р. Олександра Хичій, президентка Конґресу українців Канади (КУК), українські канадці виступають на підтримку єдиного підходу всієї діаспори до питання можливого запровадження в Україні подвійного громадянства. «У питанні можливого запровадження в Україні подвійного громадянства, КУК підтримує роботу, яку очолює СКУ, адже позиція діаспори має бути єдина», — зазначила вона і додала, що «ми внесли свої пропозиції й наполягаємо на безпекових аспектах, аби аґресори не мали змоги здобути українське громадянство».
Такої самої позиції дотримується й Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України. За його словами, Київ готується дозволити подвійне громадянство з дружніми країнами, в т. ч. з членами Європейського Союзу (ЄС), однак про запровадження такої процедури з РФ не йдеться. Урядовець зазначив, що у рішенні РНБО окреслені контури позиції держави, яка має бути відображена в майбутньому законодавстві щодо участі осіб із подвійним або множинним громадянством в державному житті України.
«Політика, яку ми реалізовуватимемо, складається з двох елементів. Ми плануємо дозволити подвійне громадянство з країнами ЄС, з країнами світу, які є для нас дружніми та не становлять для нас жодної загрози. Список цих держав буде калібруватися, він залежатиме від певних критеріїв. Нам треба тримати разом мільйони українців, розкиданих усім світом, ми не маємо заважати їхній інтеграції у суспільство, в якому вони вирішили продовжити своє життя, але ми маємо, як держава, докласти всіх зусиль, аби вони залишалися українцями, щоб вони зберігали зв’язок зі своєю Батьківщиною, щоб були адвокатами України вже в новому для себе суспільстві», — наголосив п. Кулеба.
«Є другий елемент: у вас є кілька паспортів, то чи можете ви будити депутатом ВРУ, міністром. Тут буде інша політика. Буде встановлена низка обмежень для того, щоб не допустити якихось зловживань», — пояснив він.
Як повідомляв «Міст», СКУ відстоюватиме впровадження подвійного громадянства в Україні.


Канада бере участь у міжнародних перемовинах стосовно можливого запровадження обов’язкових сертифікатів вакцинації для міждержавних поїздок.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це на пресконференції в Оттаві заявила міністр охорони здоров’я Канади Паті Хайду.

“Я приділяю багато уваги спілкуванню, яке міжнародні партнери ведуть стосовно сертифікатів вакцинації для міжнародних подорожей. Ми переконані, що слід брати участь у цих обговореннях, перш за все, аби мати вплив на те, що відбувається, А також аби бути впевненими, що Канада не відставатиме, якщо світ висуне нові вимоги до міжнародних подорожей із сертифікатом про стан здоров’я”, – сказала Хайду.

Водночас вона висловила застереження, що запровадження паспортів вакцинації може сприяти посиленню дискримінації у світі, оскільки далеко не всі люди зможуть отримати цей документ.


СКУ привітав з Днем добровольця: Слава пошириться в усі кутки світу, де живуть українці
Українські добровольці стали прикладом мужності, їхня слава пошириться в усі кутки світу, де живуть українці.
????
Дружину Асада можуть позбавити громадянства Британії
Поліція Лондона почала попереднє розслідування стосовно дружини президента Сирії Асми Асад.


Британія посилить свій потенціал у кіберпросторі – Джонсон

Велика Британія нарощуватиме свій потенціал у кіберпросторі, аби протидіяти ймовірним супротивникам.
Про це повідомляє DW з посиланням на заяву прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, передає Укрінформ.

Заяву оприлюднено в неділю, 14 березня, напередодні публікації огляду щодо стратегії національної безпеки.

Зазначається, що в цьому огляді буде наголошено на важливості розвитку кібертехнологій – “чи то перемога над ворогами на полі бою, підвищення рівня безпеки інтернету чи розробка передових технологій для покращення життя людей”.

“Новий, повномасштабний підхід до кіберпростору змінить нашу здатність захищати наш народ, просувати наші інтереси у всьому світі й робити життя британців кращим щодня”, – переконаний британський прем’єр.
????
BioNTech створила альянс фармакологічних компаній для ліквідації браку COVID-вакцин14.03.2021 09:29
Німецька фармацевтична компанія BioNTech, яка разом з виробником Pfizer розробила вакцину від коронавірусної хвороби, створила альянс фармакологічних компаній для ліквідації браку вакцин від хвороби COVID-19 у Європі.
Про це повідомляє The Wall Street Journal, передає Укрінформ.

До альянсу вже увійшли 13 організацій, серед яких Novartis AG, Merck KGaA та Sanofi SA.

Компанії поставили перед собою спільне завдання виготовити 2 млрд доз вакцини від коронавірусу до кінця цього року.

За словами представника BioNTech, переговори про новий виробничий альянс координувалися з Pfizer.

У компанії попередили, що нові експортні обмеження, запроваджені владою ЄС, Великої Британії та США останнім часом, можуть порушити ланцюжок постачання дефіцитних інгредієнтів для вакцин.


Коронакриза обійдеться німецькому бюджету у €250 мільярдів
Локдаун коштуватиме німецькій економіці близько 50 мільярдів євро лише в першому кварталі 2021 року, загальне ж падіння валового внутрішнього продукту через коронакризу сягне 250 мільярдів євро.


Віцепрезидент Єврокомісії: «Північний потік-2» не потрібен енергетиці ЄС
Віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявляє, що «Північний потік-2» не потрібен Євросоюзу для енергопостачання.


Партія Меркель не змогла перемогти на виборах у двох землях Німеччини
Вибори в ландтаги – місцеві парламенти – у федеральних землях Райнланд-Пфальц і Баден-Вюртемберг стали неприємним сюрпризом для Християнсько-демократичного союзу.


«AstraZeneca не несе ризику»: в Італії не виявили зв’язку між вакциною і смертю
Італійське агентство з лікарських засобів (AIFA) заявляє, що надійних даних про те, що вакцина виробництва AstraZeneca становить небезпеку для здоров’я, наразі немає.
???
Американська авіаносна ударна група, очолювана атомним авіаносцем Dwight Eisenhower, увійшла в східне Середземномор’я, йдеться в повідомленні 6-го оперативного флоту США.

Група проводить спільні навчання з кораблями ВМС Греції та Італії, повідомляє флот.

Деякі кораблі авіаносної групи зайшли на базу Суда-Бей на грецькому острові Крит.

Як повідомляв “Інтерфакс”, 8 березня авіаносна ударна група ВМС США, пройшовши протоку Гібралтар, увійшла в акваторію Середземного моря.

До складу групи, крім авіаносця, входять ракетний крейсер Monterey, есмінці Mitscher і Thomas Hudner, а також судно постачання Arctic.

Раніше передбачалося, що кораблі групи пройдуть через Суецький канал на Близький Схід, звідки наприкінці січня після багатомісячного перебування пішла авіаносна ударна група на чолі з атомним авіаносцем Nimitz. Однак наприкінці лютого міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що питання про це поки не вирішене.

За даними американських ЗМІ, авіаносець якийсь час залишатиметься в Середземному морі і взаємодіяти з військово-морськими силами країн-членів НАТО.


Стратегічний бомбардувальник США Lancer вперше в історії приземлився у Польщі
Стратегічний бомбардувальник Військово-повітряних сил США B-1B Lancer вперше здійснив посадку на авіабазі у Польщі
???
Заборгованість населення України з оплати житлово-комунальних послуг у січні 2021 року збільшилася на 8,6% проти грудня-2020 і становила 73,3 млрд грн (без урахування електроенергії).

Згідно з даними Державної служби статистики (Держстат), загалом у січні-2021 українці сплатили за житлокомпослуги 23,9 млрд грн, що становило 77,7% нарахованої за той місяць суми.

Заборгованість за поставлену електроенергію в січні становила 7,7 млрд грн.

Найбільш високий рівень оплати житлокомпослуг зафіксовано в Київській (87,4% суми нарахувань, за рахунок погашення боргів попередніх періодів), Черкаській (87,2%) та Івано-Франківській (87%) областях.

Найнижчий рівень оплати – у Луганській, Кіровоградській, Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Хмельницькій і Чернівецькій областях (63-74% суми нарахувань).

У Києві показник становив 76,8%.

За даними Держстату, в січні з населенням укладено 3,2 тис. договорів про погашення реструктуризованої заборгованості за житлокомпослуги на загальну суму 26,2 млн грн. Сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів становила 17,3 млн грн.

Дані наведені без урахування анексованого Криму та Севастополя, а також частини тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.
???⚙️
В «Енерго Збут Транс» назвали головне досягнення реформи енергоринку
В сегменті оптового ринку, незабаром після запуску другого етапу реформування, істотно знизилася ціна на електроенергію.
Основна мета реформування ринку електроенергії, а саме: збільшення конкуренції, як між постачальниками, так і між генераціями – вже досягнута.
Про це в інтерв’ю “Українським Новинам” сказав директор компанії «Енерго Збут Транс» Валерій Ноздрін.
На його думку, реформа енергоринку, яка почалася у 2019 році, була настільки масштабною, що на 100% до неї не міг бути готовий ніхто. Тому на перших етапах виникало багато питань, проте на сьогодні 90% проблем, які існували на момент старту ринку, вирішені.
«Зараз ринок працює. Основна мета реформування – збільшити конкуренцію – досягнута, як в сегменті оптового ринку, коли генерації між собою конкурують, так і в сегменті роздробу, де постачальники конкурують за споживачів. Далі, з розвитком ринку і вдосконаленням процесів, ситуація буде поліпшуватися », – зазначає Валерій Ноздрін.
За його словами, в сегменті оптового ринку, незабаром після запуску другого етапу реформування, істотно знизилася ціна на електроенергію.
«Для споживача, напевно, це один з найважливіших показників, коли ціна в результаті конкуренції знижується. Весь 2020 рік ціна була значно нижчою, ніж в 2019. Так, спрацювали й інші фактори, наприклад, аномально тепла зима, величезні запаси вугілля на ТЕС. Але і конкуренція між генераціями теж призвела до зниження ціни для кінцевого споживача », – підкреслює директор «Енерго Збут Трансу».
Разом з тим, за словами Валерія Ноздріна, на ринку зберігається ряд проблем, але вони в здебільшого пов’язані з питаннями державного масштабу.
Серед таких проблем він назвав питання платоспроможності: «Є державні шахти або магістральні водоканали, які не оплачують своє споживання, і ця проблема не залежить від ринку».
Також, незважаючи на зусилля Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, в повній мірі не вирішена проблема виплат по «зеленій» генерації.
Крім того, залишаються відкритими питання зі спеціальними зобов’язаннями державної генерації.


Falcon 9 здійснила дев’яту успішну посадку на безпілотний корабель SpaceX
Американська ракета-носій Falcon 9, яка стартувала в неділю на орбіту з 60 інтернет-супутниками проєкту Starlink, зробила успішну керовану посадку на плавучу платформу в Атлантиці.

Файного дня всім ??

Залишити відповідь