ЛІНКЯВІЧУС: УКРАЇНА МАЄ ЗНАЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЩОДО БАЛТІЙСЬКО-ЧОРНОМОРСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

размещено в: Основные новости | 0

x30883.jpg.pagespeed.ic.fRQXPZvC-GCwtUx8UuJP

У галузі безпеки литовський міністр відзначив створення і початок діяльності спільної литовсько-польсько-української бригади

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.

«Україна має значний потенціал. Цей вектор має бути використаний належним чином», — так оцінив Лінкявічус перспективи України у розвитку балтійсько-чорноморського виміру міжнародного співробітництва.

Проте, він зауважив, що нині, через безпекові проблемі, цей потенціал реалізувати важко.

Литовський міністр додав, що у цьому вимірі співпраці великий невикористаний потенціал є у багатьох сферах, але в межах існуючих міжнародних організацій ЄС і НАТО.

На переконання Лінкявічуса, транспортний маршрут «Вікінг» має з’єднувати не лише Чорне і Балтійське моря, а й подовжуватися далі на північ до скандинавських країн, а також на південь до Туреччини.

Він відзначив створення і початок діяльності спільної литовсько-польсько-української бригади.

«Важливо, що це не лише військове з’єднання, а й формат «ноу-хау» для вивчення стандартів НАТО, підготовки. Це модель для багатостороннього співробітництва», — додав міністр.

Як повідомляв 5.ua, Литва приєдналася до нового «Шовкового шляху». Підписаний попередній меморандум із литовськими партнерами щодо об’єднання нового «Шовкового шляху» з поїздом «Вікінг».

Нагадаємо, Литва буде наполягати, щоб санкції ЄС і міжнародні санкції проти Росії, пов’язані з окупацією півострова, тривали до того часу, доки РФ не відмовиться від незаконно окупованої території.

Поделитесь с друзьями:

Оставить ответ