Основные новости

НАТО і ЄС домовилися про протидію викликам, що «походять з півдня і сходу»

49_main_ukr

Представники Євросоюзу та Північноатлантичного альянсу підписали на полях саміту НАТО у Варшаві декларацію про активізацію співпраці по забезпеченню безпеки в Європі та спільній протидії викликам, «що походять з півдня і сходу».

Про це з посиланням на документ повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні Євроатлантичне співтовариство стикається з безпрецедентними викликами, що походять з півдня і сходу. Наші громадяни вимагають, щоб ми використовували всі наявні шляхи і можливості, щоб протистояти цим викликам, і таким чином зміцнювати їх безпеку», — йдеться в декларації.

Сторони також висловили впевненість у необхідності зміцнення стабільності в країнах-партнерах, що сприятиме посиленню безпеки, сталому миру і процвітанню.

«З тим, щоб наші сусіди і партнери могли краще справлятися з численними викликами, з якими вони стикаються, ми продовжимо підтримувати їх суверенітет, територіальну цілісність і незалежність, так само як і їхні зусилля у сфері реформи», — наголошується в документі.

Задля досягнення цих цілей ЄС і НАТО домовилися зміцнювати здатність протистояти гібридним загрозам, у тому числі шляхом спільної роботи з «аналізу, запобігання, раннього виявлення шляхом своєчасного обміну інформацією та, наскільки це можливо, обміну розвідувальною інформацією».

Крім того, Євросоюз разом з Альянсом будуть зміцнювати обороноздатність і безпеку, а також життєстійкість партнерів на сході і на півдні, в тому числі шляхом реалізації окремих проектів, включаючи зміцнення потенціалу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

восемь − шесть =