Основные новости

Найближчим часом мають запрацювати нові органи по боротьбі з корупцією, – Порошенко

38

Президент Петро Порошенко під час засідання Національної ради реформ наголосив, що найближчим часом мають запрацювати нові органи по боротьбі з корупцією – Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне агентство з питань запобігання корупції.

Це, зокрема, є рекомендацією Європейської комісії для запровадження безвізового режиму Європейським Союзом для громадян країни,

Президент підкреслив, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура є ключовим елементом системи протидії корупції у державі, формування якої має відбуватися у прозорий спосіб та користуватися довірою у суспільстві.

«Зараз треба забезпечити, щоб робота спеціалізованої конкурсної комісії проводилася ефективно. Вважаю, що цілком реальне завдання, щоб ми завершили всі процедури до кінця листопада і на перше грудня мали спеціального антикорупційного прокурора», – зазначив Порошенко.

Глава держави підкреслив: «Це означає, що на перше грудня всі без виключення антикорупційні справи, які знаходяться у впровадженні Генпрокуратури, передаються прозоро створеній структурі, яка буде мати можливість забезпечити неупереджене слідство, а спеціальний антикорупційний прокурор зможе забезпечити нагляд за розслідуванням цих справ».

Петро Порошенко очікує неухильного дотримання графіку проведення конкурсу і категорично не сприймає пропозиції про будь-яке «покращення, посилення і відтермінування» цього процесу.

«Це має відношення до початку функціонування Національного антикорупційного бюро – ми не лише завершили набір перших 70 детективів НАБу, але і відкритий набір на другу чергу. Вони фінансуються за кошти державного бюджету і фактично позбавлені права ефективної та самостійної роботи. Ми не дамо зірвати вчасний старт роботи Антикорупційного бюро», – заявив президент.

Залишити відповідь