Основные новости

Посол РФ в Британії: Лондон заморозив політичні контакти з Москвою

kollaj_ff1168056_89855414

Політичні зв’язки між Лондоном і Москвою зведені нанівець з ініціативи британської сторони на тлі подій в Сирії та Україні.
Про це заявив в інтерв’ю газеті Times посол РФ у Великобританії Олександр Яковенко.
“Практично всі політичні контакти були раптово перервані з британської ініціативи, політичний діалог на найвищому рівні, між лідерами, припинився. На міністерському рівні теж спостерігається застій”, – зазначив він.
“Форуми для дискусій у сферах торгівлі та економічного співробітництва, на яких ми обговорювали теми, які представляли взаємний інтерес, заморожені, наукові зв’язки – фактично перервані, і єдиною сферою (контактів), що залишилися є культура”, – стверджує Яковенко.
За його словами, чисельність співробітників посольства РФ в Лондоні зменшилася через те, що британська влада відмовляється надавати візи російським дипломатам.
Новий поворот у бік погіршення двосторонніх відносин, за словами Яковенко, стався під час його недавньої зустрічі з політичним директором МЗС Великобританії Саймоном Гесом. Тоді посол РФ звернувся до керівництва Форін-офіса з двома проханнями. Одне з них стосувалося співпраці між Москвою і Лондоном у визначенні цілей атак по позиціях “Ісламської держави”, а друге – встановлення контакту з “Вільною сирійською армією”. Яковенко повідомляє, що на обидва ці прохання британська сторона відповіла відмовою.

Залишити відповідь