Основные новости

Єврокомісія має визнати виконання Україною “безвізового” плану, – Ган

epa00894470 A European Union flag flies in front of the chancellor's office in Berlin, Saturday 30 December 2006. German Chancellor Angela Merkel on 31 December urged Europe to show greater unity as Germany prepares to take over the rotating six-month presidency of the European Union 01 January 2007.  EPA/JOHANNES EISELE

Внутрішні документи свідчать про завершення виконання Україною Плану дій візової лібералізації до грудневої оцінки з боку Єврокомісії. Про це під час прес-конференції на форумі громадянського суспільства Східного партнерства заявив єврокомісар з питань політики сусідства та переговорів про розширення Йоганнес Ган.

Комісар нагадав, що всередині грудня 2015 року Єврокомісія має оприлюднити звіт про прогрес про виконання ПДВЛ Україною та Грузією.

Юридично на цьому етапі ЄК повинна або надати рекомендації Україні та Грузії, або – у разі, якщо безвізовий діалог завершений – оголосити що ПДВЛ виконаний і звіт був останні.

“За всіма ознаками з того, які я бачу за звітами моніторингових місій, я маю дуже велику впевненість, що це – на щастя – буде останнім звітом”, – заявив комісар.

Відповідаючи на уточнююче запитання, він зазначив, що ця оцінка стосується не лише України, а також Грузії.

Залишити відповідь