Основные новости

Грібаускайте розкритикувала політику Росії і виступила за продовження антиросійських санкцій

83_main_ukr

У середу, 2 грудня, на зустрічі з президентом України Петром Порошенком президент Литви Даля Грібаускайте піддала критиці політику Росії щодо України і висловилася за продовження антиросійських санкцій.

“Крихке перемир’я в Україні – не мир. Угода про припинення вогню постійно порушується, не відведена важка військова техніка, не відновлено контроль над кордонами України. Росія як і раніше продовжує зневажати міжнародне право в Україні, а демонстрована нею боротьба з тероризмом – малопереконлива. За це ми не можемо платити безпекою Європи і України”, – цитує слова президента Литви Інтерфакс-Україна.

Грібаускайте підкреслила, що Литва і Європа твердо підтримують українців, що захищають свою свободу і створюють прозору і відкриту державу.

“Санкції щодо агресора повинні продовжуватися, поки не будуть повністю втілено в життя мінські угоди”, – підкреслила президент Литви.

Крім того, вона зазначила, що Литва послідовно підтримує європейський вибір жителів України і прагнення забезпечити безвізовий режим з ЄС. Також Грібаускайте виступила за негайне набрання чинності договору про вільну торгівлю між Україною та ЄС без нових умов.

Нагадаємо, Литва послідовно виступає партнером України в питанні євроінтеграції. Раніше міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що ЄС має посилити санкції проти Росії.

Залишити відповідь