Основные новости

Українські університети, наукові установи отримали доступ до електронних баз наукових даних – інструменту для підвищення ефективності дослідницької роботи

konsorczium-24.12.15.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a6615

23 грудня 2015 року підрозділ наукових досліджень та інтелектуальної власності компанії Thomson Reuters провідного світового постачальника аналітичної інформації для бізнесу та науки оголосив про надання своїх флагманських інформаційних ресурсів українському Консорціуму e-VERUM, до складу якого увійшли 100 українських університетів та наукових установ.

Доступом до інформаційних ресурсів підрозділу наукових досліджень та інтелектуальної власності компанії дозволить посилити присутність України на світовій науковій арені та підвищити рівень українських наукових публікацій. Як зазначив заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, оскільки Україна обрала євроінтеграційний напрям руху, наука має стати одним із ключових елементів цієї інтеграції. При цьому наявність у вітчизняних університетів та наукових установ можливостей користуватись визнаними професійним науковим середовищем базами даних є необхідною умовою ефективного міжнародного науково-технічного співробітництва.

За словами Максима Стріхи новим Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», який було схвалено Верховною Радою України 26 листопада 2015 року, передбачено можливість надання грантів на забезпечення доступу до електронних баз наукових даних. «Міністерство у 2016 році планує розпочати надавати таку підтримку»,- повідомив заступник Міністра.

Член Виконавчого комітету Консорціуму e-VERUM Тетяна Ярошенко зазначила, що партнерство з Thomson Reuters зробить значний внесок у науковий розвиток України та допоможе досягти більшої присутності на світовій науковій арені, а значить, підтримає європейський вектор розвитку України.

Залишити відповідь