Основные новости

Варшава очікує від НАТО на саміті рішень щодо співпраці з Києвом

1447787892-4788-nato

Голова бюро національної безпеки Польщі Павел Солох очікує, що одним з результатів саміту НАТО, який має відбутися у Варшаві, будуть пропозиції щодо співпраці Альянсу і України, передає Польське радіо.

З його слів, очікується, що рішення варшавського саміту буде чимось більше, ніж виконанням положень саміту НАТО в Ньюпорті.
“Що стосується збільшення військової присутності НАТО в країнах східного флангу Альянсу, включаючи Польщу, – ми очікуємо, що деякі напрямки будуть викладені після зустрічі міністрів оборони країн НАТО в лютому. Друга річ, це остаточне визначення відносин Північноатлантичного союзу з Росією”, – зазначив П.Солох.

“Важко уявити собі, щоб відносини з Росією – до часу врегулювання конфлікту з Україною – повернулися до рівня з періоду перед анексією Криму та інших кроків, зроблених Росією щодо України.
Ми очікуємо, що саміт висловить свою позицію в цій справі, і що у Варшаві пройде засідання Україна–НАТО – таке бажання висловив президент Анджей Дуда під час візиту до Києва”, – нагадав П.Солох.

Він зазначив, що саміт у Варшаві підкреслить значення відносин Альянсу з Києвом, а також на ньому буде озвучено пропозицію Україні про співпрацю, аналогічне до того, що було озвучено Грузії на саміті в Ньюпорті.

“Польська сторона підготує пропозиції щодо посилення безпеки прикордонних держав. Йдеться головним чином про військову співпрацю з балтійськими країнами, а також про продовження співробітництва держав регіону, яке було сформовано в листопаді на зустрічі в Бухаресті”, – сказав П.Солох.

Залишити відповідь