Основные новости

Путін визнав, що міжнародні санкції «суттєво шкодять Росії»

C8B41607-26BE-4B40-BD67-86695569AA8D_w640_r1_s_cx0_cy2_cw0

Президент Росії Володимир Путін визнав, що міжнародні санкції та світові ціни на нафту надзвичайно шкодять російській економіці. Про це він сказав тиждень тому в інтерв’ю німецькому виданню Bild, яке було опубліковане у понеділок, 11 січня.

Санкції працюють

«Щодо наших можливостей на міжнародних фінансових ринках, ці санкції надзвичайно шкодять Росії. Але найбільшу шкоду наразі спричиняє зниження цін на енергетику. Ми переживаємо небезпечні втрати прибутків у нашому експорті нафти та газу».

Господар Кремля назвав економічні обмеження з боку ЄС та США шкідливими для всіх: «Санкції Заходу не спрямовані на підтримку України, геополітично вони стримують ріст можливостей Росії. Вони є дурними та лише шкодять обом сторонам».

За словами Путіна, інфляція у 2015 році в Росії склала майже 13%, а ВВП впало на 3,8%. При цьому президент запевняє, що вже зараз економіка країни починає стабілізуватися.

«Те, що робить Європа із цими санкціями, це ніщо інше, як театр абсурду», – додав російський президент.

Помилки Росії

За словами Путіна, причини напруги у відносинах Росії з Заходом варто шукати у наслідках “холодної війни”.

«З самого початку ми не змогли зупинити розкол Європи. 25 років тому Берлінська стіна впала, але невидимі стіни просто пересунули на схід Європи. Це призвело до взаємних непорозумінь та докорів. І вони є причиною усіх криз з того часу», – розповіадє російський президент.

Великою помилкою Росії Путін називає прояв слабкості після “холодної війни”.

«Так, ми допустились помилок. Ми дуже запізнились. Якби ми заявили про свої національні інтереси чітко від самого початку, світ був би сьогодні більш збалансованим. Після розвалу Радянського Союзу, ми мали багато власних проблем, за які несемо відповідальність: економічний спад, колапс соціальної системи, сепаратизм, і звісно, терористичні атаки, які сколихнули нашу країну».

Путін закликав країни Заходу працювати ближче у питанні боротьби з тероризмом.

Путін: Міжнародні кордони – це неважливо

У лютому 2016 року у Мюнхені має пройти Міжнародна конференція з питань безпеки. Деякі світові лідери не приховували своїх планів перетнутися на цьому заході із російським президентом, щоб обговорити ситуацію в Сирії та Україні. Володимир Путін в інтерв’ю німецьким журналістам повідомив, що вирішив не брати участі у цьому заході.

Міжнародні кордони – це неважливо, – розповідає президент Росії: «Для мене неважливі кордони чи території держав. Що важливо – це доля людей».

Анексію Криму російський президент вважає справедливою. Він також визнав присутність російських військ у Криму на час референдуму: «Ми використали військові сили, щоб стримати українських солдатів, які там перебували, від втручання у вільне волевиявлення людей у Криму».

При цьому Володимир Путін додав: «Звісно, треба дотримуватись міжнародного законодавства, це також стосується Криму».

Володимир Путін вкотре звинуватив українську владу у невиконанні Мінських домовленостей.

«Основне питання у процесі врегулювання є політичного характеру. Це проведення конституційної реформи в Україні до кінця 2015 року. Це пункт 11. Але 2015 рік уже минув», – розповідає Путін.

При цьому російський президент наполягає, що спершу потрібно провести конституційну реформу, і лише потім почати говорити про припинення бойових дій.

«Тобто спочатку необхідна конституційна реформа, політичні процеси, а потім – на основі цих процесів – створеня атмосфери довіри і закінчення цих процесів, зокрема, і закриття кордонів. Наші європейські партнери – канцлер Німеччини та президент Франції – повинні більше вникати в ці питання», – зазначив господар Кремля.

Меркель вірю, але не захоплююсь нею

В інтерв’ю Путін описав своє ставлення до канцлера Німеччини Анґели Меркель. «Я їй вірю, вона дуже відверта людина. Але вона також обмежена певними рамками. Але вона чесно намагається врегулювати цю кризу, в тому числі, і на південному сході України».

На запитання, чи Путін захоплюється Анґелою Меркель, російький президент відповів: «Захоплююсь? Ні. Я ніколи такого не казав. Я ціную її як професіонала та відверту людину».

Журналісти запитали главу РФ, з якою метою він привів собаку у кімнату, де перебувала Меркель, відома своїм страхом перед собаками.

Путін у відповідь заявив: «Я цього не знав. Я хотів зробити їй приємне. Коли дізнався, що вона не любить собак, звісно, вибачився».

Залишити відповідь