Основные новости

Президенти України та Азербайджану домовилися розвивати транспортні маршрути в напрямку Китаю та Ірану

5029e4171dc982b8cf7f9b6681d719e7_1453484668

В рамках участі у роботі Всесвітнього економічного форуму в Давосі Президент України провів зустріч з Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.

Співрозмовники обговорили можливості подальшого розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин, в тому числі у нафтогазовій та енергетичній галузях, а також у сферах будівництва, транспорту та зв’язку.

Було домовлено про проведення найближчим часом 11-го засідання Міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва.

Окремо Президенти України та Азербайджану обговорили ситуацію, що склалася у зв’язку з російським ембарго на українську продукцію та заборону на транзитні перевезення.

У зв’язку з цим Глави держав привітали успішну відправку з Іллічівська першого рейсу контейнерного потягу за маршрутом «Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай». Петро Порошенко та Ільхам Алієв скоординували дії, необхідні для розвитку маршруту транзиту через Каспійське море в напрямку Китаю та Ірану.
Азербайджанська сторона підтвердила підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Петро Порошенко та Ільхам Алієв обговорили підготовку засідання Ради Президентів двох держав у 2016 році в Баку.

Співрозмовники також домовилися активізувати співпрацю в рамках ГУАМ. У цьому контексті Президент України привітав представника Азербайджану, якого було обрано на посаду Генерального секретаря ГУАМ.

Залишити відповідь