Основные новости

Путін наказав почати виведення російських військ із Сирії

1447997281-3118

Президент Росії Володимир Путін наказав почати виведення російських військ з Сирії.

З такою заявою президент Росії виступив на зустрічі з міністром оборони країни Сергієм Шойгу і главою МЗС Сергієм Лавровим.

За словами Путіна, завдання, яке він ставив перед армією, «в цілому виконане».

«Вважаю, що завдання поставлені перед Міністерством оборони, в цілому виконані. Тому наказую з завтрашнього дня почати виведення основної частини нашого військового угрупування з Сирійської Арабської Республіки», — заявив Путін.

При цьому, Путін сподівається, що початок виводу російських військ з Сирії стане хорошим стимулом для переговорного процесу політичних сил цієї країни.

«Сподіваюся, що сьогоднішнє рішення буде хорошим сигналом для всіх сторін конфлікту. Сподіваюся, що це значним чином підніме довіру всіх учасників процесу», — сказав він.

Російські пункти в Тартусі та на базі Хмеймім повинні продовжити роботу в нинішньому режимі, заявив президент РФ.

«Наші пункти базування — морський в Тартусі та авіаційний на аеродромі Хмеймім — будуть функціонувати в теперішньому режимі. Вони повинні бути надійно захищені з суші, з моря і з повітря», — заявив Путін.

Він додав, що частина військових, які залишаться, буде займатися контролем за дотриманням режиму припинення вогню.

Як зазначив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, Путін погодив всі рішення, в тому числі виведення російського військового угруповання з Сирії з президентом країни Башаром Асадом.

«Зрозуміло, все сказане президентом було доведено до відома наших сирійських колег і погоджено з президентом Асадом», — заявив Пєсков.

Він повідомив, що президент Росії провів з Асадом телефонну розмову.

Разом з тим, Адміністрація США поки не готова оцінити наслідки рішення російського керівництва про початок виведення основної частини військового угрупування з Сирії, заявив представник Білого дому Джош Ернест після оприлюднення заяви з Москви.

«Я бачив повідомлення, і в даний момент мені важко оцінити, який вплив це матиме на переговори, які зміни привнесе ця динаміка, так що треба подивитися, в чому полягатимуть російські наміри», — сказав Ернест.

Нагадаємо, 22 лютого Москва і Вашингтон домовилися про тимчасове припинення вогню між сторонами конфлікту в Сирії.

One thought on “Путін наказав почати виведення російських військ із Сирії

  1. Очередная ложь Ботоксного Сморчка!
    Эта уловка призвана сбить напряжение в связи с невыполнением РФ обязательств по прекращению огня.
    Теперь у Кремля появляется дополнительная отсрочка от давно назревших новых санкций – в связи с якобы выводом войск.
    Москве верить – себя не уважать!

Залишити відповідь