Основные новости

Болгарський лідер перебуває в Києві з робочим візитом.

1436270313-4602

Президент України Петро Порошенко провів переговори з президентом Болгарії Росеном Плевнелієвим. Під час них керівники держав обговорили питання Криму, повідомляє прес-служба українського лідера.

Президенти акцентували увагу на неприйнятності незаконної анексії Криму та неприпустимості порушень прав людини. Порошенко і Плевнелієв домовилися про подальшу координацію спільних дій на міжнародній арені щодо повернення Криму Україні.

“Крим – це Україна, Україна – це Європа”, – сказав президент Болгарії та наголосив, що він займає активну позицію протидії російській агресії проти України.

“Ми не можемо миритися з агресивною поведінкою Росії. Ми стоїмо на захисті незалежності та суверенітету України. І ми будемо боротися за це”, – наголосив Плевнелієв.

“Ми стоїмо разом, і разом – ми сильні”, – додав він.

Окрім питання Криму, лідери країн обговорили надання України безвізового режиму в країнах ЄС, санкції відносно РФ за її дії на Донбасі, звільнення Надії Савченко та інших українців з російських в’язниць та інші питання.

Нагадаємо, у березні 2014 року в окупованому росіянами Криму відбувся неконституційний і невизнаний світом референдум про самовизначення. За намальованими окупантами результатами, за приєднання до Росії у Криму (крім Севастополя) нібито проголосувало 96,77% учасників голосування, у Севастополі — 95,6%.

Світ не визнав результати голосування, проведеного за військової та політичної підтримки РФ.

У представництві президента України в Автономній Республіці Крим нещодавно був створений новий структурний підрозділ – служба з питань деокупації та реінтеграції півострова. У той же час міністр фінансів Наталя Яресько в Давосі повідомила про плани створити дипломатичний форум, до якого б увійшли Україна, Росія, Євросоюз і США.

4 лютого Європейський парламент прийняв чергову резолюцію щодо Криму. У ній закликали Росію почати діалог з Україною та схвалили кроки української сторони до початку переговорного процесу.

Вкотре європейські депутати заявили про відданість суверенітету та територіальній цілісності України у межах визнаних міжнародними інституціями кордонів. Тому, повернення Криму залишається головною передумовою зняття санкцій з РФ. ЄП закликає Раду ЄС зберігати ці санкції до завершення повної реінтеграції Криму в законодавство України.

Залишити відповідь