Основные новости

G7 схвалила результати енергореформ в Україні

2016-05-26t061933z_923067910_s1betgfgunab_rtrmadp_3_g7-summit

Лідери “Великої сімки” наголосили на позитивних результатах енергетичних реформ в Україні за останні 2 роки.

Про це сказано у заключній декларації за результатами зустрічі лідерів G-7.

“В контексті кризи, що розгортається між РФ і Україною, ми вкотре наголошуємо, що енергетика не повинна використовуватися як інструмент політичного примусу чи загрози безпеці. Ми вітаємо серйозні реформи енергетичної політики, які відбуваються в Україні, і наполегливо закликаємо її поглибити ці реформи”, – сказано а тексті декларації.

Крім того, лідери G-7 закликали до інтенсивнішої співпраці між оператором газотранспортної системи України та відповідними компаніями в інших країнах.

Зазначимо, за упродовж останніх двох років, попередній уряд декларував своїм пріоритетом політику енергетичної незалежності від Росії та реформи енергетичного сектору держави.

За ці роки Україні вдалося знизити ціну російського газу вдвічі і переорієнтуватися на постачання газу з Європи. Зиму 2015-2016 років Україна вперше пройшла без поставок газу з Російської Федерації.

Законодавчо демонополізовано та лібералізовано ринок газу, здійснюється реалізація Третього енергетичного пакету ЄС.

Проведено реформу НАК “Нафтогаз України”. За прогнозами, компанія вперше цього року принесе державі прибутки.

Диверсифіковано поставки ядерного палива для українських атомних електростанцій. Російська монополія була зруйнована шляхом досягнення угоди з американською компанією “Westinghouse”.

Залишити відповідь