Основные новости

НАТО продовжить підтримку офіційного Києва у протистоянні Москві.

06090922_1_large

Представник Держдепартаменту США Джошуа Бейкер заявив, що доля України дуже турбує країни НАТО, так як Україна є членом цього військово-політичного блоку.

За словами представника Держдепу, саме через це хвилювання Північноатлантичний альянс вдається до таких масштабних заходів зі збільшення обороноздатності Балтії.

Бейкер підкреслив, що нинішнє збільшення військового контингенту НАТО в країнах Балтії і паралельне збільшення російських військових підрозділів на західному кордоні РФ — не є гонкою озброєнь.

“Для початку згадаємо, де ми були два роки тому, до кризи. Тоді було партнерство між НАТО і РФ. Я не згоден, що зараз йде гонка озброєнь на кордоні з Росією. Однак те, що робить зараз НАТО – це відповідні заходи на російську агресію в Україні. Тому що ці заходи розумні, про них просили центральні і східні європейські партнери альянсу”, – говорить представник Держдепу.

“Ніхто конфлікту не хоче, але все-таки конфлікт в Україні є. Україна є партнером,.. навіть не партнером, а саме членом НАТО. Все-таки ми не хочемо, щоб цей конфлікт розширювався до Прибалтики чи Польщі. І тому ми реалізуємо стратегію, яка базується на п’яти пунктах: присутність тут більшого числа американських військ, навчання і тренування з нашими партнерами, постачання військової техніки та обладнання, нарощування потенціалу наших союзників і партнерів, а також приділення більшої уваги Америки східній частині Європи”, – пояснив Бейкер.

Залишити відповідь