Основные новости

Туреччина схвалила угоду про нормалізацію відносин з Ізраїлем

Парламент Туреччини схвалив угоду про нормалізацію відносин з Ізраїлем. Розгляд цього документу заморозили після спроби державного перевороту 15 липня.
313500d762e2f774dcd3b97cf402510a

Згідно з умовами угоди, Ізраїль повинен виплатити близько 20 млн доларів у якості компенсації за смерть десятьох турецьких активістів, які загинули в 2010 році під час рейду ізраїльських військових на “Флотилію свободи”, яка прямувала до сектору Газа з гуманітарною допомогою.

Анкара, в свою чергу, зобов’язується відмовитися від кримінального переслідування ізраїльтян, які стали учасниками того інциденту.

Туреччина та Ізраїль підписали угоду про нормалізацію відносин наприкінці липня. Кабінет міністрів Ізраїлю вже схвалив угоду цей документ.

Спочатку Туреччина вимагала зняття блокади з сектору Газа, проте підсумковий варіант угоди цього не передбачає. Разом з тим, документ дасть Туреччині право надавати гуманітарну допомогу сектору Газа і будувати там низку об’єктів цивільного призначення.

Після схвалення угоди парламентом Туреччини Анкара і Ізраїль, як очікується, призначать нових послів, щоб повністю відновити дипломатичні відносини, які сильно постраждали через інцидент з “Флотилією свободи” в 2010 році.

Залишити відповідь