Основные новости

Україна цьогоріч отримає значну військову допомогу від США – Муженко

Збройні сили України в 2017 році отримають значну нелетальну військово-технічну допомогу від США.

Про це повідомив начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України генерал армії Віктор Муженко.

“Сполучені Штати – це країна, яка надає нам найбільше допомоги. Цього року нам заплановано поставку техніки для медичної евакуації. Це броньовані “Хаммери”, – зазначив начальник Генштабу ЗСУ.

Він також повідомив, що від США будуть поставлені безпілотні літальні апарати, прилади нічного бачення, системи зв’язку.

“Буде серйозна допомога американської сторони в питанні створення автоматизованої системи управління військами”, – додав Муженко.

Українська сторона розраховує Ттакож на допомогу партнерів по НАТО із розвитку Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Львівська обл.).

“У порядку денному стоїть, і ми розраховуємо на допомогу наших іноземних партнерів, створення нової ефективної системи медичної евакуації особового складу з поля бою. Для цього ми будемо запрошувати американців і британців”, – розповів начальник Генштабу ЗСУ.

Він наголосив, що на сьогодні найефективнішу систему медичної евакуації, включаючи авіацію, мають лише Сполучені Штати.

Окрім цього, додав Муженко, Україна розраховує на допомогу США в нарощуванні спроможностей Сил спеціальних операцій.

Говорячи про ухвалений оборонний бюджет США на 2017 рік, у якому на допомогу Україні передбачено $350 млн, Муженко уточнив, що з цих коштів $50 млн буде спрямовано на потреби Державної прикордонної служби та Національної гвардії України і $300 млн – для ЗСУ.

Начальник Генштабу пояснив механізм та умови використання цих коштів: у цьому році українська сторона має опрацювати перелік потреб, які затверджуються і реалізуються через контракти американською стороною.

“Поставки відповідних матеріальних засобів, обладнання розпочнуться у 2018 році. А 2017-й – це рік підготовки до реалізації проектів, проходження всіх процедур”, – розповів Муженко.

Згадуючи про допомогу інших партнерів у різних сферах, він відзначив, що Велика Британія і Швеція допоможуть у розвитку спроможностей українських Військово-морських сил.

Залишити відповідь