Основные новости

Лукашенко звинуватив Росію у порушенні договорів з Білоруссю, у Путіна вже відповіли

Лукашенко звинуватив Росію в тому, що вона поставила хрест на міждержавних домовленостях з Білоруссю, в тому числі тих, що стосуються кордону між двома країнами, видавши накази про створення прикордонних зон.

Belarus’ President Alexander Lukashenko speaks at a news conference during a presidential election in Minsk, Belarus, October 11, 2015. Belarussians head to the polls on Sunday to cast their vote in presidential elections all but certain to re-elect authoritarian incumbent Alexander Lukashenko for a fifth term. REUTERS/Vasily Fedosenko

Про це він заявив під час прес-конференції.

“Існують міждержавні договори та угоди, й один якийсь міністр, нехай навіть сильний, ФСБшник та інше, одним розчерком пера поставив хрест на всіх домовленостях, видавши свій наказ — 801, 802, 803. Я називаю навіть номери цих наказів”, — заявив Лукашенко.

За його словами, загострення у відносинах з Росією сталося через те, що “у Росії з’явилася настороженість, що Білорусь піде на Захід”. Крім цього, наголосив Лукашенко, у керівництві Росії стоять різні політичні сили, й позиції частини з них розходиться з думкою глави держави. Білоруський президент додав, що “останнім часом ситуація розвивається неважливо”.

У свою чергу в прес-службі президента Росії заявили, що створення прикордонних зон із Білоруссю “некоректно пов’язувати” з порушенням міжнародних зобов’язань.

“Асоціювати це з порушенням міжнародних зобов’язань, — ми вважаємо це некоректним, й ми не можемо погодитися з Олександром Григоровичем”, — зазначили у прес-службі Путіна.

Про рішення Росії встановити прикордонну зону на кордонах Смоленської, Псковської та Брянської областей з Білоруссю стало відомо 1 лютого.

Представник МЗС Білорусі Марія Ваньшина заявила, що Росія не попередила республіку про своє рішення встановити прикордонну зону.

Залишити відповідь