Основные новости

ТРАГЕДІЯ МН17. BELLINGCAT ПІДГОТУВАЛА ОДРАЗУ ДВІ ДОПОВІДІ З НОВИМИ ДЕТАЛЯМИ ЗБИТТЯ ЛАЙНЕРА

Щоб не зашкодити слідству, оприлюднений буде лише один з документів.

Міжнародна команда журналістів-розслідувачів з проекту Bellingcat підготувала дві доповіді, в яких містяться нові подробиці про обставини катастрофи в 2014 році Boeing 747 авіакомпанії Malaysia Airlines під Донецьком.

дну з доповідей Bellingcat в повному обсязі оприлюднить сьогодні, 15 лютого, о 21:00 за Києвом. Другий документ не буде опублікований – днем раніше він був переданий безпосередньо Об’єднанїй слідчій групі (Joint Investigation Team, – JIT), яка під керівництвом голландських фахівців займається розслідування катастрофи Boeing 747. 

Нагадаємо, згідно з офіційною версією (повний текст звіту читайте за посиланням), літак Malaysia Airlines, що слідував рейсом MH17, був збитий із системи “Бук” з території Донецької області, яка перебувала під контролем проросійських бойовиків.

Нова доповідь Bellingcat, яка буде оприлюднена 15 лютого, називається “Встановлення особи “Похмурого”, генерал-майора, якого пов’язують з падінням MH17″.

У доповіді вперше опублікована нова інформація про Сергія Миколайовича Дубінського, який, імовірно, і є “Похмурим”. Росіянин з таким позивних раніше фігурував в перехоплених телефонних розмовах, оприлюднених СБУ. Саме він займався транспортуванням територією України “Бука”, за допомогою якого 17 липня 2014 року і був збитий Boeing 747 з сотнями пасажирів на борту.

Друга доповідь, як вказано в прес-релізі Bellingcat, 14 лютого була спрямована JIT. Цей документ не буде оприлюднений, оскільки містить інформацію, яка може зашкодити слідству.

При цьому Bellingcat все ж надав деякі деталі цієї доповіді. У ній, зокрема, описані військові підрозділи, машини та конкретні особи, які були задіяні у транспортуванні “Бука”, яким був збитий літак, з Росії до України і назад.

У доповіді також вперше описані машини конвою і їхні водії, що супроводжували зенітно-ракетний комплекс. Серед них Bellingcat окремо виділила вантажівку з номером “4267 AH 50”. Саме на ній перевозився “Бук” з порядковим номером “332”, з якого і був збитий МН17.

Залишити відповідь