Основные новости

Порошенко анонсував альтернативу законопроекту про окуповані території

За словами президента, Раді запропонують закон про відновлення територіальної цілісності України.

Замість законопроекту про окуповані території в парламент буде внесено проект про відновлення територіальної цілісності України. Про це під час виступу на засіданні РНБО заявив президент України Петро Порошенко, передає прес-служба глави держави.

Президент вважає, що можливе прийняття законопроекту про окуповані території зруйнує мінський процес, якому, на думку президента, немає альтернатив. Також під загрозою санкції, введені проти Росії міжнародним співтовариством.

“Наші партнери не розуміють, чому ми просимо підтримки у відновленні цілісності України, коли всередині низка політичних сил поставили собі за мету позбутися частини Донбасу і випхати в Росію кілька мільйонів українців. Юридично легалізувати це передбачено законом про окуповані території. Тільки уявіть собі інші наслідки такої законодавчої ініціативи! Подібний закон зруйнує Мінський процес. Поховає міжнародні санкції проти Російської Федерації, оскільки вони прив’язані до Мінська. Місія ОБСЄ піде з Донбасу. Ми залишимося сам на сам з агресором на тлі неминучої ескалації військових дій. Тому ми будемо пропонувати інший закон, який відповідає національним інтересам України – закон про відновлення територіальної цілісності нашої держави”, – сказав Порошенко.

Нагадаємо, на даний момент в парламенті обговорюється питання прийняття закону про окуповані території. Один законопроект подали на розгляд Ради низка нардепів на чолі з віце-спікером парламенту Оксаною Сыроид. У документі пропонують запровадити в українському законодавстві поняття “окуповані території”, окреслити їх кордони, заборонити торгівлю з ОРДіЛО, а також перекрити водопостачання мешканцям непідконтрольних територій. Представники Блоку Петра Порошенка і Народного фронту кажуть, що профільний комітет готує інший законопроект про окуповані території, де буде прописаний механізм повернення непідконтрольних територій.

Залишити відповідь