Основные новости

УКРАЇНА ЗРОБИЛА ПЕРШИЙ КРОК ДО СТВОРЕННЯ НАЙБІЛЬШОГО В СХІДНІЙ ЄВРОПІ ГАЗОВОГО ХАБУ

“Укртрансгаз” заявив про створення митного складу для тимчасового зберігання газу.

Державна компанія “Укртрансгаз” відкрила митний склад для тимчасового зберігання газу, купленого за кордоном, у десяти підземних сховищах. Це дасть можливість трейдерам зберігати газ без розмитнення до 1095 днів, тобто без сплати жодних податків та митних зборів за умови подальшого транспортування природного газу з території України.

“Раніше митне оформлення природного газу, що транспортується на митну територію України для його зберігання в ПСГ, можливо було проводити лише в митному режимі “транзит”. Також положеннями Митного кодексу України встановлено строки транзитних перевезень трубопровідним транспортом − 31 доба. Такі умови не були економічно прийнятними для більшості іноземних газових трейдерів. Відтепер митне оформлення газу, який надходитиме із закордону для зберігання в українських ПСГ, здійснюється в режимі “митний склад”, – ідеться в повідомленні “Укртрансгазу”.

Новація дозволить із часом стати Україні найбільшим газовим хабом у Східній Європі, тобто європейські країни тимчасово зберігатимуть блакитне паливо в українських підземних сховищах. Зокрема, такі потреби існують у Польщі, Угорщині, Румунії, Словаччині, Молдові, Болгарії. Україна може запропонувати зберігати до 14 млрд кубометрів газу, що забезпечить потреби для всієї Східної Європи.

“Укртрансгаз” є оператором найбільших в Європі підземних газосховищ загальним об’ємом 31 млрд кубометрів. Проте останнім часом вони заповнені лише наполовину. Тож вільні потужності вирішили запропонувати використовувати іноземним трейдерам і на цьому ще й заробити гроші (близько 0,4 євро/МВт за цикл зберігання).

Залишити відповідь