Основные новости

Угоди по обороні з США спростять вихід американської зброї на ринок України – Чалий

Домовленості з американською стороною про підписання двох угод в оборонній сфері будуть сприяти політичному розв’язанню Білого дому про надання Україні летальної зброї.

Про це повідомив посол України в США Валерій Чалий в інтерв’ю Укрінформу.

“Що стосується угод, то перше – це угода про взаємні оборонні закупівлі, друге – про ведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт. Обидва документи сприятимуть військово-технічному співробітництву, а також спростять вихід американської продукції озброєнь на український ринок і, відповідно, української – на ринок США “, – зазначив український дипломат.

За його словами, ці угоди “допоможуть імплементації політичного рішення (про зброю для України), яке на сьогодні у Білому домі ще не прийнято”.

Також, за результатами зустрічі він висловив переконання, що зараз відбуваються серйозні зміни в підходах американської адміністрації.

Посол нагадав, що потужна політична підтримка надання Україні летальної зброї існує в обох палатах Конгресу США.

“Крім того, що змінилося і чого не було в останні роки – це офіційний запит Білого дому в бюджеті 2018 року, в якому визначається можливість саме надання летальній зброї оборонного характеру”, – зазначив український посол.

Раніше повідомлялося, що сенатор Джон Маккейн закликав президента США Дональда Трампа надати Україні летальну зброю для захисту від агресії Росії.

Залишити відповідь