Основные новости

США закривають російське консульство в Сан-Франциско

У відповідь на висилку американських дипломатів з Росії США вимагають від РФ закрити її консульство в Сан-Франциско.

Сполучені Штати Америки вимагають від Росії до 2 вересня закрити генеральне консульство РФ в Сан-Франциско, а також два приміщення – у Вашингтоні та в Нью-Йорку. Про це у четвер, 31 серпня, повідомив Держдепартамент США. Ця вимога стала відповіддю США на дипломатичні санкції Росії. “Ми вважаємо, що ця акція була необґрунтованою та згубною для загальних відносин між нашими країнами”, – заявила речниця Держдепартаменту Хізер Науерт. Вона зазначила, що ця вимога зроблена “у дусі паритету, на який посилаються росіяни”.

Росія відповість на нові санкції найближчим часом. “У відповідь міністр (закордонних справ РФ. – Ред.) висловив жаль через ескалацію напруженості в двосторонніх відносинах, розпочатої не нами, і вказав, що в Москві уважно вивчать оголошені американцями нові заходи, після чого буде повідомлено про нашу реакцію”, – передає МЗС РФ слова міністра закордонних справ Сергія Лаврова у телефонній розмові з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном. У Росії залишиться ще чотири представництва в США: посольство в Вашингтоні, а також генеральні консульства в Нью-Йорку, Х’юстоні та Сіетлі.

Нагадаємо, що в липні Конгрес США схвалив оновлений пакет обмежувальних заходів щодо Росії. У відповідь на це Росія заявила про те, що країну повинні залишити 755 співробітників посольства США, в результаті чого кількість персоналу дипломатичних місій в обох країнах має зрівнятися і складати 455 осіб. Після цього США призупинили видачу неімміграційних віз по всій Росії, окрім Москви, де процес видачі віз поновиться 1 серпня.

Залишити відповідь