Основные новости

Рада ухвалила урядову пенсійну реформу

Реформа передбачає підвищення мінімальної пенсії, запроваджує накопичувальну систему пенсійного страхування та ліквідує спецпенсії, зокрема, для держслужбовців, прокурорів, суддів.

Законопроект ухвалили з правками, озвученими головою профільного комітету під стенограму, та з техніко-юридичними правками.

За основу цей законопроект був ухвалений 13 липня. До голосування в цілому нардепи розглянули 2151 правку.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, прийняття цього законопроекту дозволить підвищити рівень пенсійного забезпечення, припинити “зрівнялівку” та запустити механізм щорічного автоматичного перерахунку пенсій. Реформа передбачає підвищення мінімальної пенсії, запроваджує накопичувальну систему пенсійного страхування та ліквідує спецпенсії, зокрема, для держслужбовців, прокурорів, суддів. Детальніше про зміни читайте за посиланням.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що вже у жовтні пенсії зростуть для 9 млн пенсіонерів.

Після цього депутати 255 голосами ухвалили за основу і в цілому законопроект 6617 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій

Без нього, за словами спікера Андрія Парубія, не запрацює пенсійна реформа.

Як ідеться в пояснювальній записці, метою проекту є уточнення положень щодо видатків, які здійснюються з Державного бюджету України, а також щодо покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду України.

“Реалізація проекту акта дозволить поступово уніфікувати обчислення спеціальних пенсій в єдиному законі та звільнити солідарну систему від невластивих для неї видатків”, – прогнозують автори законопроекту.

Нагадаємо, що 21 червня кабмін погодив чотири законопроекти, які дозволять підвищити пенсії для дев’яти мільйонів пенсіонерів з 1 жовтня.

10 липня Комітет Верховної Ради рекомендував підтримати за основу законопроекти щодо пенсійної реформи. Йдеться про законопроекти №6614 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, №6615 “Про внесення змін до статті 588 Митного кодексу України з питань пенсійного забезпечення”, №6616 “Про внесення змін до Податкового кодексу України з питань пенсійного забезпечення” та №6617 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій”, відомі як законопроекти щодо пенсійної реформи.

Зазначимо також, що пенсійна реформа є однією з ключових вимог завершення четвертого перегляду програми EFF з Міжнародним валютним фондом й отримання чергового траншу.

Залишити відповідь