Основные новости

Держдеп США схвалив продаж Грузії протитанкових ракетних комплексів Javelin

Грузинська влада просила у Вашингтона 410 протитанкових ракет Javelin і 72 комплекти прицільно-пускового обладнання. Оціночна сума угоди – 75 мільйонів доларів.

Держдепартамент США схвалив продаж Грузії переносних протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin оціночною вартістю 75 мільйонів доларів. Про це в понеділок, 20 листопада, повідомили в прес-службі агентства з оборонного співробітництва і безпеки міністерства оборони США (DSCA). В управлінні уточнили, що передали законодавцям в Конгресі США необхідну сертифікацію, яка містить деталі угоди.

Уряд Грузії раніше направив Вашингтону запит про придбання 410 протитанкових ракет Javelin, 72 комплектів прицільно-пускового обладнання, десяти навчальних комплексів і 70 боєзарядів до них.

Пентагон рекомендував Білому дому надати Києву летальну зброю
Порошенко хоче від США не лише оборонного озброєння
Грузія та Україна прагнуть спільної інтеграції в ЄС та НАТО на тлі російської загрози
Для супроводу угоди до Грузії відрядять представника американської адміністрації і двох співробітників компанії-підрядника Raytheon/Lockheed Martin Javelin Joint Venture. За оцінками США, передбачувані поставки “не змінять базовий військовий баланс сил в регіоні”. У прес-службі DSCA, однак, уточнили, що це повідомлення ще не свідчить про остаточне оформлення угоди.

ПТРК для України

Нагажаємо, що на початку серпня американський телеканал NBC News повідомляв, що Пентагон рекомендував Білому дому прийняти рішення про відправку високотехнологічних летальних озброєнь, включно з ПТРК FGM-148 Javelin, в Україну.

Колишній верховний головнокомандувач Об’єднаними збройними силами НАТО в Європі адмірал Джеймс Ставрідіс висловлював упевненість, що ініціатива виходила безпосередньо від міністра оборони Джеймса Меттіса. Обсяг коштів на ці цілі не розкривався. За даними телеканалу, в випадку з ПТРК Javelin може йтися про близько 50 мільйонів доларів.

Залишити відповідь