Основные новости

Низка науковців та політиків закликали не продовжувати мораторій на продаж земель

Низка народних депутатів, бізнесменів та науковців написали відкритого листа із закликом не продовжувати мораторію на продаж землі в Україні.

Серед підписантів є народні депутати Вікторія Войцицька, Олена Сотник, Григорій Шверк та інші, віце-прем’єр Іванна Клімпуш-Цинцадзе, перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов, почесний президент Київської Школи Економіки Тимофій Милованов, представник України в МВФ Влад Рашкован та інші.

За словами авторів листа, чорний ринок землі існує вже сьогодні і жодні мораторії не стають йому на заваді.

«Прозорий, законодавчо врегульований ринок землі сприятиме припливу інвестицій, дозволить за рахунок довгострокового планування, дешевших і довших кредитів та зниження рівня невизначеності підвищити рівень переробки, збільшити продуктивність праці та додану вартість і розширити експорт, спрямувати інвестиції у збереження та підвищення родючості українських ґрунтів», – йдеться у листі.

Як стверджують підписанти, земельний мораторій «нічого не робить для розвитку економіки, для поліпшення якості життя вразливих груп населення. Він лише дозволяє земельним баронам отримувати надвисоку ренту через обмеження доступу до землі для конкурентів».

«Селянам залишаються жалюгідні виплати. Їх права порушуються за допомогою тіньових схем, учасники яких зацікавлені в тому, щоб не опинитися на світлі», – наголошується в листі.

Зняття мораторію та запровадження прозорості на ринку аграрних земель, на думку авторів звернення, стане гарною довгоочікуваною звісткою на українському та міжнародному ринках, сприятиме внутрішній та міжнародній підтримці, допоможе стабілізувати економіку та пом’якшить наслідки соціально-політичної кризи.

Залишити відповідь