Основные новости

Українська делегація в ПАРЄ поставить питання про статус представників РФ на засіданні аd hoc комітету

Українська делегація в ПАРЄ поставить питання про те, в якому статусі на засіданні аd hoc комітету Асамблеї перебувають російські чиновники, повідомив віце-президент ПАРЄ, народний депутат із фракції “Блок Петра Порошенка” Володимир Ар’єв.

“Ми ставили питання, що людина, яка під санкціями (голова комітету Ради Федерації Росії з міжнародних справ Костянтин Косачов – ред.), не може брати участь, але в даному випадку Асамблея вважає, що кого Росія прислала, той і буде. Ми будемо сьогодні ставити це питання на комітеті аd hoc: власне, в якому статусі приїхали росіяни, оскільки чітко затверджено склад аd hoc комітету, він не передбачає, що членами будуть ті, хто не є представниками національної делегації. Делегації Росії на сьогодні де-факто і де-юре нема”, – сказав В.Ар’єв.

За його словами, голландська делегація вимагатиме, щоб однією з тем була анексія Криму, агресія на Донбасі і відмова РФ співпрацювати зі слідчою групою, що розслідує катастрофу літака MH17 у небі над Донбасом у 2014 році.

“Я вже бачив лист голови голландської делегації, який вимагає, щоб у тому числі в цьому аd hoc комітеті однією з тем була анексія Криму, агресія на Донбасі та відмова РФ співпрацювати зі слідчою групою, що розслідує інцидент збивання літака MH17”, – повідомив В.Ар’єв.

Він зазначив, що в ПАРЄ йде кампанія за повернення Росії до складу Асамблеї. “Є регламент, два роки. Потім розглядається питання про виключення країни. Виходить, що це може бути у кінці цього року. Цього тут ніхто не хоче, йде кампанія за те, щоб не допустити виходу Росії. Але у такому випадку можна сказати, що тут борються не за цінності, а за гроші”, – додав нардеп.

Залишити відповідь