Украина НАТО

Перехід штабів ЗС України на J- структуру має на меті покращення сумісності зі штабами НАТО

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Перехід штабів ЗС України на J- структуру має на меті покращення сумісності зі штабами НАТО – полковник Сергій Масловський

У рамках реалізації першої стратегічної цілі, яку Державна програма розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року визначає як «Розвиток системи управління Збройних Сил України на основі прийнятих у державах – членах #НАТО NATOпринципів і стандартів», органи військового управління ЗС України планово переводяться на так звану J- структуру з метою досягнення кращої сумісності із Збройними Силами країн НАТО.

Про це у п’ятницю 16 березня під час брифінгу для медіа розповів заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України полковник Сергій Масловський.
«Що стосується «J». Це типова структура штабів НАТО. Вона є обов’язковою. Якщо країна приймає участь в операціях НАТО, то її військові частини, які виділяються для участі в цій операції, повинні мати таку J-структуру. Це дозволяє ефективно взаємодіяти в процесі операцій і бойових дій. Кожна «J» за номером чітко знає, з якою «J» (партнера) їй взаємодіяти», – зауважив полковник Сергій Масловський, відповідаючи на запитання журналістів.

Він повідомив, що в Генеральному штабі Збройних Сил процес переходу на J-структуру просувається успішно у всіх органах військового управління. Наразі продовжується формування останньої такої структури – J-2, яка буде підрозділом розвідувального забезпечення Генерального штабу ЗС України та має набути відповідну спроможність до кінця 2018 року.

Полковник Сергій Масловський перерахував для журналістів J-структури, які вже створені або будуть створюватися у Генеральному штабі Збройних Сил України. Зокрема, J-1 – питання персоналу, J-2 – розвідка, J-3 – оперативна діяльність, J-4 – логістика, J-5 – оборонне планування, J-6 – зв’язок та інформаційні системи, J-7 – підготовка військ, J-8 – ресурси і фінанси, J-9 – цивільно-військове співробітництво.

За словами полковника Сергія Масловського, в цілому у 2017 році з метою оптимізації структури Збройних Сил уніфіковано штати більше 100 бойових військових частин. Це дозволило підвищити спроможності органів управління та бойових військових частин, вдвічі наростити потенціал артилерійських підрозділів, посилити оперативне забезпечення та військово-морські спроможності.

Залишити відповідь