Украина НАТО

ПОВІТРЯНЕ КОМАНДУВАННЯ «ЗАХІД» ПЕРШИМ В УКРАЇНІ ПЕРЕХОДИТЬ НА СИСТЕМУ ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗА СТАНДАРТАМИ НАТО

Повітряне командування “Захід”
ПОВІТРЯНЕ КОМАНДУВАННЯ «ЗАХІД» ПЕРШИМ В УКРАЇНІ ПЕРЕХОДИТЬ НА СИСТЕМУ ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗА СТАНДАРТАМИ НАТО
Відповідно до Державної програми розвитку Збройних Сил України на базі Повітряного командування «Захід» Повітряних Сил Збройних Сил України триває підготовка до проведення експерименту зі створення і функціонування системи логістичного забезпечення, що відповідатиме стандартам НАТО.
Застосування нових принципів логістичного забезпечення передбачає передання повноважень з логістичного забезпечення від центру безпосередньо структурам органу військового управління.
В рамках підготовчого періоду сьогодні у Львові розпочалось проведення інструктивних занять щодо порядку ведення обліку ракет, боєприпасів та інших матеріально-технічних засобів і особових рахунків. До заходу залучений керівний склад логістики Командування Повітряних Сил, начальники служб та структурних підрозділів логістичного забезпечення повітряного командування «Захід», а також заступники командирів військових частин з озброєння і тилу частин Повітряних Сил західного регіону.
Поспілкуватись з фахівцями, що мають прийняти участь у вказаному експерименті, на заняття до Львову прибув начальник Тилу Збройних Сил України полковник Лендар Харахаліль. Під час бесіди з особовим складом представник керівництва Збройних Сил України зазначив проблемні питання, шляхи їх вирішення та висловив слова підтримки.
Керівник зборів генерал-майор Віктор Кириченко, що виконує обов’язки заступника командувача Повітряних Сил Збройних Сил України з логістики пояснює: – Ми впроваджуємо досвід провідних країн світу, які працюють по системі логістичного забезпечення. На сьогоднішній день в командуваннях видів вже створені управління логістики штабу командувань, які виконують функції планування, і логістика відповідних видів ЗСУ, що виконує безпосередньо функцію забезпечення. На рівні Повітряних командувань, в кожному з чотирьох, створені управління логістики штабів. А на базі саме Повітряного командування «Захід» у Львові, крім того – ще створено за новою структурою забезпечуючу логістику повітряного командування. Аналогічний процес відбувається і в оперативному командуванні «Захід». І саме на базі цих нових структур на протязі 2018-2019 років буде проведено експеримент з подальшим удосконаленням і переводом на новітню структуру логістики Збройних Сил України загалом. Міркую, що завдяки експерименту, ще будуть внесені відповідні зміни і до штату, і в саму структуру. Тому що створення логістики, як органу управління – це одне, а ще повинні бути сили і засоби. Колись, за часів Повітряної армії, орган управління мав власні склади, батальйони підвозу, власні ремонтно-відновлювані батальйони та склади авіаційно-технічного майна, авіаційних засобів ураження. На жаль повітряні командування в наш час цього не мають. Наступний етап – мають створюватись всі відповідні структурні підрозділи, скоріш за все це будуть центри матеріально-технічного забезпечення, які до речі на сьогоднішній день вже на рівні «реч-прод-ГСМ» та авіаційних номенклатур показали свою здатність повноцінно й результативно виконувати свої функції.

Залишити відповідь