Украина и ЕС Украина и Канада Украина и США Украина Реформы

Україна стала учасником міжнародного діалогу з питань інтеграції ветеранів

Юридична сотня разом з Lessia Vassylenko та 3 іншими особами.
1 год · Kyiv ·
Україна стала учасником міжнародного діалогу з питань інтеграції ветеранів. Представники Канади, США та низки Європейських країн приїхали поділитись досвідом та обговорити шлях вирішення найтиповіших проблем ветеранів.
Підсумки 1-го дня міжнародної конференції VETS, яка присвячена питанням адаптації та реабілітації ветеранів:

✅ Портрет типового ветерана є приблизно однаковим скрізь у світі.

✅ «Ветерани готові після звільнення продовжувати служити державі. Ветерани – є основою сильної української армії» – зазначила голова ГО «Юридична Сотня» Lessia Vassylenko.

✅ У кожній країні, яка має досвід участі у бойових діях, існують схожі проблеми з поверненням ветеранів у мирне життя. Так, в США проблеми повернення ветеранів у мирне життя почали вирішувати лише 10 років тому, те саме у Британії – у 2011 році. Україна тільки долучається до пошуку власних рішень у цій сфері.

✅ Загалом, серед експертів, була сильна підтримка щодо створення Міністерства у справах ветеранів.

✅ Існує нагальна необхідність зміни законодавства для ветеранів. Проблеми – завелика кількість категорій ветеранів та занадто складна система пільг.

✅ Україна потребує запровадження чіткої системи збору статистики – у розвитку даної галузі є значний потенціал.

✅ В Україні мало уваги приділяється сім’ям учасників бойових дій та можливостям їх реабілітації. Також зовсім не приділяється увага перехідному періоду між армією та мирним життям. За словами Девіда Олбрайта з Університету Алабами, США, це є ті помилки, які США зробили 10 років тому.

✅Завдяки конференції “VETS”, організованій ГО «Юридична Сотня», ГО «Побратими», «НекстОпт», за підтримки Фонду Маршала, Україна має змогу не повторити помилок своїх партнерів та поділитись власним баченням.

Залишити відповідь