Украина НАТО

В ОДЕСІ РОЗПОЧАВСЯ ЧЕРГОВИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ РОЗРОБКИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ВМС ЗС УКРАЇНИ ЗА УЧАСТІ ІНОЗЕМНИХ ФАХІВЦІВ

ВМС ЗС України

В ОДЕСІ РОЗПОЧАВСЯ ЧЕРГОВИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ РОЗРОБКИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ВМС ЗС УКРАЇНИ ЗА УЧАСТІ ІНОЗЕМНИХ ФАХІВЦІВ
Сьогодні, 23 квітня, в Одесі у приміщенні Будинку прийомів Одеської обласної ради розпочався семінар з питань розробки Стратегії розвитку Військово-Морських Сил ЗС України до 2035 року. Захід за участі фахівців з Великої Британії, Норвегії, Польщі, Сполучених Штатів Америки, Турецької Республіки та Швеції проводиться з метою обговорення та напрацювання робочих матеріалів до документів перспективного розвитку та застосування Військово-Морських Сил ЗС України відповідно до стандартів і практик НАТО. Від України, окрім військових моряків, у семінарі також беруть участь представники органів державної влади, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського та науково-дослідних організацій.
– Наша головна ціль – створення нових сучасних українських ВМС, які реагуватимуть на всі актуальні виклики та загрози з морського напрямку, – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко. – Це вперше, коли вид ЗС України займається розробкою своєї стратегії розвитку і я впевнений, що таке завдання нам під силу, – додав він.
Віце-адмірал Ігор Воронченко наголосив на важливості даного стратегічного документа в контексті сприяння відновленню і розвитку спроможностей Військово-Морських Сил ЗС України в захисті національних інтересів держави на морі та контрибуції до світової і регіональної безпеки. Він подякував іноземним експертам за допомогу, запевнивши, що досвід провідних країн світу стане основою розвитку майбутнього національного флоту.
Захід розпочався із презентації інформації щодо основних досягнень у реформуванні українських ВМС, впровадження цінностей, усвідомлення моральних та мотиваційних чинників, демографічного впливу на даний процес. Упродовж трьох днів учасники семінару під керівництвом іноземних експертів оцінять географічні умови та театр бойових дій, безпекову ситуацію, російський фактор та анексований Крим, економіку й торгівлю. Окремому обговоренню підлягатимуть завдання національного флоту в обороні Батьківщини.
Також передбачено проведення брифінгів у Інституті Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”, у ході яких іноземні фахівці разом із професорсько-викладацьким складом і курсантами обговорять погляди на оцінку безпекового середовища та основні аспекти концепції війни на морі. Варто зазначити, що це вже четверта така робоча зустріч. Семінари проходять у форматі діалогу, де кожен учасник може висловити свою думку за вказаним напрямком і зробити власний внесок у майбутнє Військово-Морських Сил ЗС України.

В Одесі розпочалася заключна конференція з планування навчань “Сі Бриз – 2018”
23 квітня, в Одесі розпочалася заключна конференція з планування українсько-американського навчання “Сі Бриз – 2018”. Метою заходу є остаточне узгодження плану проведення маневрів, формату участі країн-учасниць та рекогностування місць проведення навчання. У конференції беруть участь 17 країн – Болгарія, Велика Британія, Італія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, Румунія, Польща, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Україна й Швеція. Окрім військових моряків, до планування долучилися представники інших видів ЗС України та силових структур.
– Ціллю цієї конференції є завершення планування навчання та визначення порядку його забезпечення, – зазначив керівник навчання від українських ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Підготовка до маневрів проходить планово й охоплює всі аспекти. Важливе місце належить і вивченню іноземної мови та військової термінології Північноатлантичного альянсу. Першим на черзі став особовий склад новоствореного Морського командування, який входитиме до багатонаціонального штабу навчання, – додав він.
За словами керівника навчання від США капітана 1 рангу Майкла Віллігаса, ця конференція підведе чітку лінію, що надасть впевненість в успішності майбутнього навчання. – Між країнами-учасниками співпраця налагоджена, ми знаємо наші сильні та слабкі сторони, вдосконалюємося кожного року, тим самим виходячи на новий рівень, – зазначив керівник навчання.
Нагадаємо, що особливістю українсько-американського навчання “Сі Бриз – 2018” стане управління силами морського, наземного та повітряного компонентів з моря. Багатонаціональний штаб розміщуватиметься на кораблі управління ВМС США USS Mount Whitney, який перебуватиме у відкритому морі.
Заключна конференція триватиме до 26 квітня.

Прес-центр Командування
ВМС ЗС України.

Залишити відповідь