Украина Реформы

Сьогодні підписали договори з UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, UNICEF Ukraine та Crown Agents in Ukraine

Міжнародні закупівлі 2018 розпочато! Сьогодні підписали договори з UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, UNICEF Ukraine та Crown Agents in Ukraine – висококваліфікованими міжнародними організаціями, які закуповуватимуть ліки та медичні вироби для українських пацієнтів.

Усі ці організації довели, що є досвідченими та ефективними партнерами у сфері закупівель, як на світовому рівні, так і у співпраці з Україною.

Завдяки міжнародним закупівлям у попередні роки, за висновком Рахункової палати, нам вдалося заощадити до 40% державного бюджету, виділеного на закупівлю ліків і на ці кошти придбати додаткові препарати й медичні вироби.

Це зокрема майже 24 тисячі стентів, які вперше зможуть безоплатно отримати всі, кого спіткав інфаркт та потребує термінової допомоги. Це додаткові ліки для людей, що лікуються від раку крові, хвороби Гоше, легеневої гіпертензії. Це запас вакцин, який дає можливість кожному отримати профілактичне щеплення згідно з календарем.

Знадобився час, щоби вирівняти графік закупівель, проте тепер можемо констатувати, що ми налагодили цей процес і починаємо закупівлі вчасно.

Ми також врахували рекомендації Рахункової палати та удосконалили укладені договори. Зокрема, у договорі узгоджені терміни тендерних процедур міжнародних організацій. Тобто вже на етапі підписання договору МОЗ погоджує терміни, необхідні на оголошення і проведення тендеру, оцінювання наданих пропозицій та інші речі, необхідні для початку закупівель.

Окрім того, нова редакція договорів передбачає зміни умов оплати та введення поетапної оплати кожної програми. Відтепер Міністерство буде оплачувати препарати на етапі укладання договорів між міжнародними організаціями та постачальниками ліків. У кошторисах також зазначатиметься інформація про терміни поставок препаратів.

Щороку можемо забезпечити все більше пацієнтів життєво важливими ліками, а це означає, що ми на правильному шляху. Будемо продовжувати вдосконалювати механізм закупівель, щоби кожен мав можливість отримати потрібне лікування.

Залишити відповідь