Украина Реформы

Медреформа – міжнародні протоколи лікування

Медреформа в Україні
На крок ближче до лікування українців за світовими стандартами! Ми запустили онлайн-платформу, де зібрані міжнародні протоколи лікування, якими українські медики зможуть користуватися безоплатно.

Сучасні рекомендації міжнародної доказової медицини тут: https://goo.gl/nrkg3M. Щоб отримати доступ, українським медичним працівникам достатньо зареєструватися: https://goo.gl/zgrM9g.
Тут зібрані настанови для лікування у 62 категоріях – це зокрема кардіологія, анестезіологія, психіатрія, травматологія, інфекційні захворювання, нейрохірургія, радіологія.

Поки протоколи доступні англійською мовою, переклад на українську ще в роботі. У першу чергу будуть перекладені протоколи (Топ-100) з найбільш актуальних захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці. Тож не соромтеся питати своїх сімейних лікарів, чи користуються вони міжнародними протоколами 😉

Міжнародні протоколи або клінічні настанови або ще їх називають ґайдлайни – це алгоритми для лікарів, як призначати лікування пацієнту. Вони створюються міжнародною спільнотою на основі багаторічних досліджень та пошуків оптимального шляху лікування. З розвитком медичної науки, ці протоколи доповнюються і оновлюються, тому так важливо, щоб наші лікарі постійно стежили за розвитком галузі і користувалися лише останніми рекомендаціями.

На Заході лікування за міжнародними протоколами є обов’язковим для лікарів. Рік тому ми окремим наказом дозволили їх використовувати українським лікарям також. Тут можна подивитися рекомендовані МОЗ джерела http://moz.gov.ua/article/protocols/test3

До цього лікарі були змушені користуватися українськими протоколами, що не завжди відповідають світовим рекомендаціям та є відсталими від розвитку світової науки. Бо вони не можуть існувати відірвано від решти світу.

Тож наша команда вперше в історії незалежної України зробила міжнародні протоколи лікування частиною нашої системи охорони здоров’я. Ми на державному рівні визнали, що доказова медицина розвинених країн – це вектор руху для української медичної спільноти.

Онлайн-платформа, яку ми сьогодні презентуємо, допомогла зібрати протоколи на одному ресурсі та надати доступ до них українським медикам. Це стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України з компанією фінського медично-наукового товариства Duodecim Medical Publications Ltd, яка спеціалізується на комплексних рішеннях у сфері доказової медицини.

UPD Через велику кількість охочих зареєструватися, на сайті невеличкий технічний збій. Якщо на вашу пошту не приходить підтвердження про реєстрацію – не переймайтеся. Завтра проблема буде вирішена. Всі, хто вже зареєструвався, отримають доступ. Вибачте за тимчасові незручності.

Залишити відповідь