Украина и Канада Украина Реформы

В рамках робочого візиту до Одеси Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні пан Роман Ващук та представники відділів Посольства відвідали Одеську митницю ДФС

Олександр Власов


В рамках робочого візиту до Одеси Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні пан Роман Ващук та представники відділів Посольства відвідали Одеську митницю ДФС.
Члени делегації ознайомилися з першими результатами роботи Підрозділу портового контролю, а також з експрес-сервісом «АвтоХАБ», кінологічним відділенням та митними процедурами на ВМК «Євротермінал», де було продемонстровано роботу скануючих установок.
Підрозділ портового контролю, який створено для упередження незаконного переміщення наркотиків, зброї, фальсифікату, товарів подвійного призначення, об’єктів флори та фауни з використанням контейнерів, за перші два з половиною місяці роботи продемонстрував гарні результати. В його оперативному доробку, зокрема, виявлення понад 18 кг необробленого бурштину, 20 тонн хімічної речовини, яка містить прекурсори, та понад 4 кг кокаїну.
Підрозділ є дієвою відповіддю на сучасні виклики щодо безпеки контейнерних перевезень територією України.
Зважаючи на те, що всі контейнери в Україну прибувають до портів, так званої, Великої Одеси: Чорноморськ, Одеський порт та порт «Южний», Підрозділ портового контролю став надійним фільтром ризикових переміщень всіх товарів у контейнерах, що надходять до України чи прямують через нашу державу транзитом.
Використовуючи досвід 48 країн світу, в яких ефективно функціонують аналогічні підрозділи, співробітники Підрозділу у повсякденній роботі також опираються й на попередні успішні практики виявлення контрабанди.
У свою чергу, Посол Канади в Україні пан Роман Ващук відмітив винахідливість контрабандистів і ефективну протидію їх спробам з боку Підрозділу та одеських митників у цілому.
Він також висловив сподівання, що в рамках міжнародної допомоги Підрозділ буде оснащено найсучаснішими технічними засобами, що забезпечить якісно новий рівень контролю за контейнерними перевезеннями.
Кошти платників податків Канади у розмірі 3 млн канадських доларів, виділені на створення та функціонування підрозділів портового контролю, в Одесі використовуються ефективно та сприяють підвищенню безпеки контейнерних перевезень і боротьбі з міжнародною злочинністю, – такий основний месидж підсумків зустрічі.

Залишити відповідь