English language posts RussiaGate

Euromaidan Event Reconstruction

Источник: Euromaidan Event Reconstruction

Адвокатська дорадча група / Advocacy Advisory PanelВподобати сторінку

Адвокатами АДГ Павлом Диканем та Олександрою Яценко завершено роботу по підготовці унікального висновку, який може стати важливим доказом у справах Майдану.

http://maidan.situplatform.com/

З початку розслідування справи 20-го лютого 2014 року, ми, представляючи інтереси сімей загиблих, розуміли, що наявний обсяг відеоматеріалів потребує впорядкування та систематизації з метою встановлення обставин загибелі кожного з протестувальників, а також загальної обстановки тих подій, які відбувались у той роковий ранок.
В 2015 році з’явилась аналітична робота Jus Talionis Reconstruction Lab «Висота Жовтневий», у якій було синхронізовано по часу частина наявних відео. Робота та напрацювання Jus Talionis Reconstruction Lab стали поштовхом та основою для нас та залучених спеціалістів продовжити візуалізацію подій Майдану.
У 2015 році ми залучити американських спеціалістів та науковців для комп’ютерної візуалізації обставин загибелі 20-го лютого 2014 року трьох протестувальників Ігоря Дмитріва, Юрія Паращука та Андрія Дигдаловича.
Ми просили спеціалістів не тільки візуалізувати момент отримання ними смертельних поранень, а й дослідити з якого сектору протестувальники могли отримати ці поранення. Ми хотіли отримати незалежний висновок чи дійсно обставини загибелі цих протестувальників пов’язані із застосуванням зброї особами у формі, які перебували на барикадах.
Також ми просили візуалізувати обстановку подій, які відбувались 20 лютого, а саме рух протестувальників та правоохоронців, положення цих груп по відношенню один до одного та часові орієнтири ключових подій.
Третім завданням, яке ми ставили, було провести синхронізацію 520 відео подій 20-го лютого загальною тривалістю 65 годин із застосуванням сучасних методик їх синхронізації.
Дослідження було проведено спільно спеціалістами:
– Компанії SITU Research (Нью-Йорк, США) під керівництвом Бредлі Самуелса (Bradley Samuels), які мали досвід аналогічної роботи по створенню платформ, одна з яких була використана прокурором Міжнародного кримінального суду щоб представити візуальні докази суддям, .
– Університет Карнегі – Меллоні (Піттсбург, США) та діючий у складі університету науковий центр з прав людини, який об’єднують вчених та правозахисників, за участі Директора наукового центру з прав людини Джея Аронсона (Jay Aronson), та Алекса Гауптманна (Alex Hauptmann) – вченого основних систем комп’ютерних наук Університету, має ступінь доктора філософії в області комп’ютерних технологій, який проводив дослідження та аналіз відеозаписів у справах з питань захисту прав людини.
– Майкл А. Нокс (Michael A.Knox) магістр судової медицини, має понад 15 років досвіду роботи у правоохоронних органах у відділі кримінальних справ у Флориді, має сертифікацію реконструктора на місці проведення злочину.
В результаті ми отримали платформу, яка складається з 3-х частин.
І частина є відтворенням загальної обстановки подій 20-го лютого з часовою шкалою ключових подій, з інтегрованими відеодоказами, які надають можливість переглянути фактичні обставини у певний час.
ІІ частина – це візуалізація у форматі 3-D моменти отримання поранень трьома протестувальниками. На підставі висновків медичних експертів України нанесені точки вхідних та вихідних поранень, визначений напрямок руху кулі, визначений сектор з якого ймовірно було здійснено постріли, а також визначено мінімальну та максимальну дистанцію, з якої був здійснений постріл. Ця частина є для нас ключовою, оскільки надає нам можливість показати ключові деталі загибелі цивільних осіб і підтверджує висновки українських експертів щодо сектору пострілу.
ІІІ частина є результатом аналізу значного обсягу відео подій 20-го лютого, які хоча і є у публічному доступі, але не мали часових маркерів, що суттєво ускладнювало їх аналіз. Ця частина платформи містить маркери місць поранень частини загиблих, маркери точок зйомки, а також часову шкалу з інтегрованими відеодоказами, яка надає можливість обрати відео за певний час подій для подальшого аналізу.
Унікальність цієї платформи полягає у тому, що спеціалістам вдалось з величезного масиву інформації відтворити просте для сприйняття, але суттєве за змістом візуальне відтворення ключових подій 20-го лютого.
Під час цієї роботи були використані такі методики як звуковий друк кожного кліпу відео для їх синхронізації, напівавтоматизований метод геолокації відео, аудіоаналіз затримки пострілів.
Ми сподіваємось, що ця платформа допоможе у розслідуванні як загалом подій 20-го лютого так і для встановлення обставин загибелі трьох протестувальників.
Передумовою такого дослідження була робота та напрацювання Jus Talionis Reconstruction Lab «Висота Жовтневий» і відсутність аналогів таких досліджень та методики експертизи в Україні.
Письмовий звіт з описаною методикою створення даної платформи та доступ до самої платформи з офіційними перекладами на українську мову вже відкрито захисникам та обвинуваченим у справі 20-го лютого, яка перебуває на розгляду Святошинського районного суду м. Києва. У найближчий час ми плануємо заявити клопотання суду присяжних Святошинського районного суду м. Києва про долучення даного дослідження у якості доказу у справі.

Пресконференція адвокатів з презентацією платформи відбудеться у четвер, 7 червня, об 11:00 в Українському кризовому медіа-центрі (вул. Хрещатик, 2).
Учасники презентації:
Павло Дикань, адвокат родин Небесної сотні;
Олександра Яценко, адвокатка родин Небесної сотні;
Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження».
Модераторка – Тетяна Печончик, Центр інформації про права людини.

Pavel Dykan Александра Яценко Olexandre Pavlichenko Евгения Закревская Olexandra Matviychuk Liana Moroz Oleksandr Sushko Roman Romanov Tetiana Pechonchyk Maria Lebedieva Наталія Дигдалович (Natalja Dyhdalovich) Nastya Stanko Володимир Бондарчук (Volodymyr Bondarchuk)Володимир Голоднюк Дмитро Тузов

Залишити відповідь