Украина Реформы

Тривають Перші нацконсультації з розробки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій #ЕкспортнаСтратегія

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Тривають Перші нацконсультації з розробки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій #ЕкспортнаСтратегія!

Все відбувається у форматі “мозкового штурму” та модерується міжнародними експертами і національними консультантами. Всього буде 5 секторальних та 4 крос-секторальних стратегій.

Сектор Креативних індустрій включає легку промисловість, послуги індустрії моди та дизайну, аудіовізуальні послуги, культурні і цифрові послуги, рекламу та зв’язки з громадськістю, образотворче і сценічне мистецтво, традиційну культуру та пам’ятки культурної спадщини. Він перебуває на етапі формування, тому Нацконсультації є гарним майданчиком для обговорення проблем сектору, бачення експортного продукту та пошуку шляхів виходу на експортні ринки. У 2017 році експорт рекламних, маркетингових, виставкових, ярмаркових та художніх послуг склав $170,9 млн і збільшився на $16,5 млн.

Сектор Інформаційно-комунікаційних технологій є лідером серед експорту послуг в Україні. Він представлений компаніями у сфері комунікацій, аутсорсинговими компаніями з розробки програмного забезпечення, всесвітніми центрами досліджень та розробок. У 2017 році експорт склав $1,8 млрд та збільшився на 7,1%. Найбільше експортовано до ЄС – 37,0%, США – 30,4%, Швейцарії – 8,5%, Росії – 5,9% та Ізраїлю – 5,3%.

Сектор Машинобудування протягом останніх років успішно переорієнтувався з ринку РФ. У 2017 році експорт склав понад $5 млрд і збільшився на $715 млн. На цей сектор впливає виробнича кооперація, наявність сировини на внутрішньому ринку, кваліфікованої робочої сили, сертифікація продукції та підтримка з боку держави.

І важливий крос-сектор – Інновації для експорту. Тут наше спільне завдання – створити сприятливі умови, що стимулюють експорт інноваційних товарів та послуг. Над цим протягом останніх двох днів працювали представники бізнес- та галузевих асоціацій та об’єднань, профільні експерти та представники законодавчої та виконавчої влади.

Мобілізуємо ресурси для зростання українського експорту!

#експортуй

Степан Кубів Nataliya Mykolska Olesya Volska-Zaluska Serhii Kovaliov Наталья Степаненко Lymarenko Ihor Kateryna Kryvoshey Andriy Kolotiy Maria Oleksichuk GIZ Ukraine

Залишити відповідь