Украина и ЕС Украина Реформы

У Міністерстві культури України відбулася зустріч співголів Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей

Міністерство культури України

У Міністерстві культури України відбулася зустріч співголів Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей – Першого заступника Міністра культури України Світлани Фоменко та Посла з особливих доручень Федерального міністерства закордонних справ ФРН Міхаеля Янсена.
На зустрічі також були присутні Міхаель Фабрі, співробітник відділу багатосторонньої культурної і медійної політики (ЄС, Рада Європи), охорони культурних цінностей, повернення культурних цінностей Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Себастьян Ґроміґ, Керівник відділу культури, освіти та національних меншин Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

«Питання повернення та реституції культурних цінностей є надзвичайно актуальним для нашої країни, тож ми докладаємо чимало зусиль у цьому напрямку. Це стосується і змін в українському законодавстві в частині повернення культурних цінностей», – зазначила Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, – «Переконана, робота в цьому напрямку зміцнить партнерство між нашими країнами».

Під час зустрічі було обговорено питання щодо більш детальної і предметної двосторонньої співпраці у питаннях повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей. У тому числі, практично-результативний процес повернення та реституції культурних цінностей, що триває між Україною і Німеччиною. Зокрема, українська сторона висловила слова вдячності німецькій стороні за передачу Державній архівній службі України 10 000 (десяти тисяч) електронних копій зі звітами «Оперативної групи Штумпп» за 1941 – 1943 роки щодо українських сіл, міст і областей, виготовлених Федеральним архівом Німеччини і переданих Україні.
Сторони також обговорили ряд організаційних питань стосовно стану та перспектив переговорів щодо повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених культурних цінностей, можливий обмін експертами в частині реставраційної галузі, спільні академічні та пошукові дослідження та можливість проведення ХІІ засідання Комісії у листопаді 2018 року у місті Києві.

Залишити відповідь