Украина и ЕС Украина Реформы

Сьогодні в Одесі відбулося 30-те засідання Консультативної ради Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні

Олександр Власов

Сьогодні в Одесі відбулося 30-те засідання Консультативної ради Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні.
У заході взяли участь заступник Генерального директора з питань сусідства і переговорів з розширення ЄС Європейської Комісії Мачей Поповскі, Посол Європейського Союзу в Республіці Молдова Петер Міхалко, Посол Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінгареллі, високопоставлені представники Міністерств закордонних справ і контролюючих відомств Республіки Молдови та України, а також МОМ, ОБСЄ та ПРООН.
Такий високий рівень представництва свідчить про ефективність EUBAM як комунікатора з контролюючими службами України і Молдови в питаннях ефективного управління кордонами.
Говорили про модернізацію інфраструктури спільно керованих пунктів пропуску «Кучурган-Первомайськ» та «Рені-Джурджулешть», створення пункту спільного контролю «Паланка» і впровадження автоматизованого обміну інформацією між контролюючими органами, представленими на кордоні суміжних країн, а також про боротьбу з транскордонною злочинністю в регіоні. Зокрема, про нещодавно розпочату спільну операцію «Янус», спрямовану на протидію незаконному обігу тютюнової продукції.
Цілком поділяю сподівання Голови Місії ЄС пана Славоміра Піхора, що якісні зміни в сфері управління кордонами не тільки сприяють пожвавленню товарообігу та пасажиропотоку, а й роблять перетин кордону швидким та комфортним.

Залишити відповідь