Украина Реформы

Децентралізація

Геннадій Зубко

#децентралізація
Крим та тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей будуть в Україні. Це неминуче відбудеться❗
Це просто стало необхідно і вкрай актуально після прийняття закону “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях”. Тому вже зараз маємо планувати, як реформа децентралізації, змінить життя українців, які опинились заручниками російських окупантів на цих територіях.
Це наш головний пріоритет на цей рік!
?Маємо підготувати плани для мешканців тимчасово окупованого Донбасу та анексованого Криму, яким чином утворюватимуться об’єднані громади з новими можливостями та ресурсами.
?Запланувати перспективу розбудови інфраструктури, дитячих садків та шкіл.
?Показати, яким чином реформа змінить якість надання безпекових та адміністративних послуг, освітянських, соціальних та медичних.
?Запланувати, як змінюватиметься на цих територіях якість життя людей.
Для цього, і це моя принципова позиція, ми вже зараз маємо розробити перспективні плани об’єднання територіальних громад на тимчасово окупованому Донбасі. Вчора під час обговорення реформи децентралізації з експертами на координаційній нараді доручив, Мінрегіон спільно з Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України та ВЦА Донецької та Луганської областей спільно напрацювати такі перспективні плани. Що ж до розробки перспективних планів АР Крим, то тут слід спочатку на законодавчому рівні визначити, хто саме має розробляти такі плани та які органи мають бути залучені. Але й українці в анексованому Криму мають чітко розуміти, які перспективи та можливості їм відкриваються разом з Україною.

Залишити відповідь