Украина НАТО

У гавань Одеського морського порту для участі у навчаннях «Сі Бриз» прибули п’ять кораблів НАТО

Україна – Солідарність – НАТО

У гавань Одеського морського порту для участі у навчаннях «Сі Бриз» прибули п’ять кораблів НАТО: американський есмінець USS Porter DDG78, флагман Шостого флоту США штабний корабель USS Mount Whitney, турецькі фрегат TCG Yavuz і підводний човен TCG Yildiray, а також болгарський корвет BGS Bodri.

За інформацією прес-центру командування ВМС ЗС України, цього року метою навчань стане відпрацювання управління силами морського, повітряного і наземного компонентів безпосередньо з моря.

Зокрема, на борту американського штабного корабля USS Mount Whitney, з метою отримання практичного досвіду планування і управління операціями за стандартами НАТО, пройдуть тренування посадових осіб командування ВМС України.

Нагадаємо, що сьогодні в Одесі стартують міжнародні військові навчання «Сі Бриз-2018» (Sea Breeze-2018). У них візьмуть участь представники Болгарії, Великої Британії, Італії, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Канади, Литви, Норвегії, Румунії, Польщі, США, Туреччини, Швеції, Індії, ОАЕ і Молдови.

Навчання пройдуть з 10 по 21 липня в Одеській і Миколаївській областях, а також у північно-західній частині Чорного моря.

Україну представлятимуть близько 30 кораблів, катерів (не лише ВМС ЗС України, а й прикордонних), авіаційна техніка і приблизно півтори тисячі військовослужбовців. Крім ВМС України і Шостого флоту США, у маневрах візьмуть участі кораблі, субмарина і підрозділи країн-членів НАТО та учасників програми «Партнерство заради миру».

Особливістю Sea Breeze-2018 стане управління силами морського, наземного і повітряного компонентів з моря. Багатонаціональний штаб буде розміщуватися на кораблі управління ВМС США USS Mount Whitney, який перебуватиме у відкритому морі.

Залишити відповідь