Украина и США Украина Реформы

У 2020 році Україна стане енергонезалежною в питанні відпрацювання ядерного палива

Ukraine Now

Вже у 2020 році Україна стане енергонезалежною в питанні відпрацювання ядерного палива. У чорнобильській зоні триває активне будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (Фоторепортаж)

Українське ядерне товариство спільно з Центром зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК «Енергоатом» провели просвітницький тур в зону відчуження Чорнобильської АЕС для співробітників ЗМІ АЕС. В ході візиту, який відбувся 5 та 6 липня 2018 року, учасники групи відвідали майданчик будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу.

Першим об’єктом для ознайомлення став будівельний майданчик ЦСВЯП, куди за кілька років три атомні станції – ХАЕС, РАЕС, ЮУАЕС будуть відправляти відпрацьоване ядерне паливо. Перший ядерний об’єкт, який проектувався вже у часи незалежної України. Представники АЕС побачили, які роботи зараз виконуються на майданчику будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, поспілкувались із представниками компанії «Укрбудмонтаж» (підрядник будівництва), які детально розповіли про перебіг робіт. Зокрема, побачили першу партію обладнання компанії Holtec International, яке вже надійшло в Україну – перевантажувальні контейнери, що забезпечують біологічний захист персоналу під час перевантаження ВЯП – контейнери HI-TRAC. Частина обладнання ще перебуває у стадії розмитнення (безпосередньо на майданчику ЦСВЯП). Частина вже змонтована на місці, де буде розташовано вузол перевантаження контейнерів.

Що стосується строків виконання будівельних робіт на майданчику ЦСВЯП, було повідомлено, що всі роботи на об’єкті, замовником яких є Енергоатом, виконуються за графіком. Паралельно Енергоатом у повному об’ємі виконує всі модифікації на ядерних установках – завершені всі тендерні процедури та законтрактовано основний обсяг обладнання, яке необхідне для модернізації трьох атомних електростанцій – Хмельницької, Рівненської та Южно-Української АЕС. А введення в експлуатацію пускового комплексу – встановлення перших контейнерів відбудеться 31 березня 2020 року.

Наступним об’єктом до огляду стало нове Сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2), в якому буде зберігатись відпрацьоване ядерне паливо Чорнобильської станції. Його будівництво вже завершено. Зараз на об’єкті тривають випробування обладнання з імітаторами відпрацьованих тепловиділяючих збірок. Наприкінці поточного року тут розпочнуться «гарячі» випробування, під час яких до нового сховища буде перевезено перші тепловиділяючі збірки зі СВЯП-1. Будівництвом цього об’єкту безпосередньо займається американська компанія Holtec International.

Залишити відповідь