Украина Реформы

Розробка модулю «Бюджет для громадян» (Open Budget) розпочнеться у другому півріччі 2018 року

E-data

Розробка модулю «Бюджет для громадян» (Open Budget) розпочнеться у другому півріччі 2018 року. Таке рішення було оголошено на засіданні робочої Групи 258 директором ДУ «Відкриті публічні фінанси» Oleksandr Komareus.
Під час зустрічі було проаналізовано також статус реалізації проекту Є-data. Alexandr Shchelokov відзначив низку показників у роботі Єдиного веб-порталу використання публічних коштів:
– якість порталу e-data.gov.ua значно покращилася, про що свідчать дані анкетування бухгалтерів;
– у порівнянні із 2017 роком, цьогоріч на портал внесено на 18% більше договорів.

Керівник проекту Є-data запропонував у другому півріччі більше акцентувати увагу на вдосконаленні функціоналу порталу для тих, хто наповняє портал інформацією (бухгалтерів). Основні незручності роботи на сайті виявлено за результатами тренінгів та анкетування користувачів порталу (бухгалтерів та громадськості).

Довідково:
Група 258 створена у 2015 році з метою залучення громадськості до обговорення питань публічних фінансів, їх прозорості та відкритості. Це група стала двигуном запуску та розвитку порталу e-data.gov.ua.

«Бюджет для громадян» – це відкритий модуль інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет», на якому буде оприлюднено усі складові бюджету, зокрема його дохідну частину.
14 грудня 2017 міжвідомчою робочою групою 258 було підтримано план-графік робіт по впровадженню модулю «Бюджет для громадян» (Open Budget).

Витратну частину бюджету було відкрито на веб-порталі e-data.gov.ua у вересні 2015 року відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».
Public Finance Management Reform
Міністерство фінансів України
ВІдкриті публічні фінанси, Державна Установа
Oksana Markarova

Залишити відповідь