Украина НАТО Украина Реформы

23 липня, в інноваційному парку #UnitCity розпочався Національний оборонний Хакатон з питань галузі безпеки і оборони України за підтримки #НАТО

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

23 липня, в інноваційному парку #UnitCity розпочався Національний оборонний Хакатон з питань галузі безпеки і оборони України за підтримки #НАТО / July 23-d, the First Ukrainian Defence Hackathon #UDH with NATO #NATO support has started in #Kyiv in UNIT.City!

У Першому національному Хакатоні з питань галузі безпеки і оборони України беруть участь експерти Збройних Сил України, National Guard of Ukraine, Національна поліція України, Департамент кіберполіції Національної поліції України, ДСНС України, The State Service for Special Communication and Information ProtectionThe Security Service of Ukraine, Державна прикордонна служба України Командування ВМС ЗС України, Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Житомирський військовий інститут, Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

У церемонії відкриття взяли участь: Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе Ivanna Klympush-Tsintsadze, заступник начальника Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine генерал-майор Родіон Тимошенко, заступник директора Офісу зв’язку #НАТО NATO in Ukraine Шерон Ірвін, голова відділу частот та С3 інфраструктури Штабу С3 штаб-квартири НАТО Герард Елзінга, голова відділу комунікаційних кампаній та виробництва контенту Stratcom Ukraine Оксана Горбач та інші.

— Перемога української команди під час змагань програмістів Північноатлантичного альянсу «NATO EA Hackathon 2017» у Лондоні стала поштовхом для започаткування Національного оборонного Хакатону в Україні. Сьогодні нашим першочерговим завданням є посилення обороноздатності держави у поєднанні з реформою сектору безпеки і оборони відповідно до рекомендацій Альянсу, — зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. — Саме тому проведення заходів, де генеруються нові ідеї та рішення щодо модернізації комп’ютерних систем і програмних продуктів оборонно-безпекового сектору, є надзвичайно важливим, — додала вона.

Заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Родіон Тимошенко повідомив, що серед учасників є три групи команд: синя команда — це група програмістів-учасників конкурсу, які працюють у секторі безпеки і оборони України. Головне їх завдання — вирішувати та презентувати запропоновані конкурсні задачі. Зелена команда — це група програмістів з НАТО та країн-партнерів НАТО, а також представників сектору безпеки та оборони, які не беруть участі у змаганні. Їх мета — вирішувати та презентувати запропоновані конкурсні задачі, а також надавати технічну підтримку синім командам та консультувати учасників змагань. Й біла команда — це контролююча команда, яка не бере участь у змаганні. Головним обов’язком білої команди є забезпечення ефективного проведення Хакатону.

— Перед Альянсом стоїть серйозне завдання сумістити Збройні сили різних націй, де в кожній — свій формат взаємодії. НАТО ж має працювати як одна структура. В Україні завдання — те саме. В державі працюють до 10 складових сектору оборони та безпеки. При цьому кожна з них діє як окрема структура, забезпеченої комунікації між ними немає ні на рівні архітектури, ні на рівні програмного забезпечення. А ця проблема — справжній виклик для учасників Хакатону, — сказала Оксана Горбач.

Перший національний Хакатон з питань галузі безпеки і оборони України організовано Генеральним штабом Збройних Сил України та Центром стратегічних комунікацій StratCom Ukraine за підтримки НАТО та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Government Office for European and Euro-Atlantic Integration під патронатом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе Офіс віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Оборонний Хакатон триватиме з 23 по 27 липня.

Більше про програму та перебіг Хакатону: udh.in.ua

IT-партнери: IQusion Everest.ua Wise IT Ukraine

Залишити відповідь