Украина и Канада Украина и США

У військовому мобільному госпіталі ООС за участі лікарів з США та Канади відбулись заняття з MEDEVAC

Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation

У військовому мобільному госпіталі ООС за участі лікарів з США та Канади відбулись заняття з MEDEVAC

#ООС #операція_ОС

В одному з військових мобільних госпіталів, який діє у районі проведення операції Об’єднаних Сил відбулися тактико-спеціальні заняття щодо покращення системи надання допомоги пораненим та медичної евакуації в зоні відповідальності.

Заняття були організовані під керівництвом провідного військового хірурга Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковника медичної служби Івана Богдана. За проведенням занять спостерігали представники делегацій лікарів із США та Канади.

Зі слів полковника медичної служби Івана Богдана, під час тактико-спеціального заняття відпрацьовувались дії особового складу госпіталю під час масового поступлення поранених та травмованих.

– Ми повинні бути готовими до будь-яких сценаріїв розвитку ситуації на лінії зіткнення із ворогом, говорить військовий хірург. – Зокрема, до загострення бойових дій і значного притоку поранених та травмованих. Наш особовий склад має досвід роботи у таких умовах. Адже госпіталь після розгортання у зоні бойових дій, фактично «з коліс» приймав велику кількість поранених під час боїв за Дебальцевський плацдарм. Наші унікальні знання, а також уміння дотримуватись необхідних медичних протоколів та часових рамок ми продемонстрували сьогодні нашим закордонним партнерам.

Полковник медичної служби Іван Богдан зазначив, що важливими аспектами процесу прийому великої кількості поранених та травмованих є сортування та надання невідкладної допомоги. До того ж, важлива робота й у водіїв санітарних автомобілів, які мають досконально знати різні шляхи евакуації. Слід додати, що у заняттях були задіяні новітні санітарні автомобілі українського виробництва «Богдан» та медико-санітарні автомобілі «Хаммер», передані урядом США українському війську.

У рамках заняття також відпрацьовувалось питання залучення авіаційних засобів до виконання евакуації поранених. Також було приділено особливу увагу групам підсилення медичних підрозділів, які діють безпосередньо у районі зіткнення із противником.

За словами організаторів заняття та закордонних гостей, українські військові лікарі продемонстрували високий рівень практичної підготовки та професійних знань. Відтак, за результатами заняття кращі фахівці будуть представлені до відзначення командуванням Об’єднаних Сил.

Володимир Скоростецький (м. Львів).

Залишити відповідь